Nádherný krb pomocou obloženia

Posted on 27. 3. 2020 by

Sen všetkých. Mať vo svojom rodinnom dome vlastný krb. Keď sa rozohreje krb, ucítite teplo vášho domova. Krb veľakrát nahrádza aj samotný televízor. Ak sa doňho zadívate na plamienky, je to priam nádherné. Krb je príjemným spoločníkom najmä v chladnejších mesiacoch. Krb musí byť samozrejme aj funkčný, aby spĺňal to, na čo je vyrobený. Avšak už krby dokážu zaujať aj po estetickej stránke a fungovať ako dekoratívny prvok v miestnosti, a to nie len v zime, ale po celý rok. Jeho vzhľad dokáže vylepšiť správne zvolený materiál obloženia. Z akých materiálov obloženia na krb si môžete vybrať?

krb

Jeden z najpopulárnejších materiálov používaných na obklad je oceľ. Oceľ je dostupná v mnohých prevedeniach, takže zapadne do každého interiéru. Obzvlášť zapadne do moderne zariadených priestorov v industriálnom štýle. Ďalším veľmi populárnym materiálom je určite drevo. Drevo samo o sebe v interiéroch pôsobí príjemne teplo a zútulňuje celý domov. Je to aj netradičný materiál na obklad. Pri správnom použití sa ho však netreba obávať. Drevo, ako prírodný materiál, celú miestnosť príjemne zútulní a navyše pomôže zlepšiť celkovú akustiku miestnosti. Zapadne do moderne zariadených miestností rovnako tak ako do miestnosti vo vidieckom štýle.  Na pohľad chladný betón je charakteristický svojimi čistými líniami. Do priestoru prináša moderný nádych a zároveň prispieva k vyhrievaniu miestnosti, keďže dokáže teplo z krbu akumulovať. Výhodou betónového obkladu je možnosť vytvorenia originálnej štruktúry, a teda jedinečného dizajnového prvku. Na obloženie je vhodný aj kameň. Je čoraz používanejší.

stones

Udržiava teplo a teda vyhrieva miestnosť spolu s krbom. Interiér je zohriaty omnoho rýchlejšie a teplo sa udrží dlhšie. Dostupný je v mnohých prevedeniach s rôznou povrchovou úpravou, vďaka čomu je možné vytvoriť jedinečné prevedenie obloženia krbu. Je výborným doplnkom k modernému zariadeniu aj k rustikálnemu štýlu. Častým obkladom okolo krbu, ktorý môžete vidieť v rodinných domoch, je tehla. Tehla vytvára v miestnosti teplú a štýlovú atmosféru. Materiál je dostupný v rôznych farbách, prevedeniach a veľkostiach. Môžete sa vyhrať a usporiadať si tehly podľa svojho vkusu, a tie vám budú vytvárať príjemnú štruktúru. Výber obkladu na krb nenechajte len tak na náhodu. Môžete sa poradiť so svojimi blízkymi alebo s odborníkmi priamo v predajni s obkladmi. Vy však viete, aký sa do vášho rodinného domu naozaj hodí. Vyberajte s rozumom.