Rubrika: Internet

Ako váš web funguje?

Posted on 27. 10. 2020 by

Premýšľate aj vy nad tým, akým spôsobom by ste mohli účinným a veľmi efektívnym spôsobom podporiť fungovanie vášho internetového obchodu, ktoré ste založili s cieľom podporenia vášho podnikania, nech už sa jedná o čokoľvek? Chceli by ste byť aj vy medzi tými internetovými stránkami, ktorým sa darí natoľko, že sa nachádzajú na prvých priečkach vo vyhľadávaní Google a ľudia ich vďaka tomu navštevujú a nakupujú u nich oveľa viac, ako u iných internetových predajcov? Nebaví nás už viac fakt, že sa vášho internetového obchodu nedarí možno presne tak ako ste dúfali, že sa mu darí bude a radi by ste tento fakt zmenili, no neviete akým smerom sa vybrať a komu zveriť do rúk starostlivosť o váš internetový obchod, aby bola presne taká, ako chcete aby sa správnym smerom, po akom ste vždy túžili? Ak neviete, na koho sa obrátiť aj váš internetový obchod môže fungovať veľmi účinným a jednoduchým spôsobom a to z hľadiska nie iba technickej funkčnosti, ale aj vyššieho predaja či lepšie dostupnosti pre vašich potenciálnych kupcov.

ako-optimalizovat-blo

Ak chcete aj vy internetový obchod, ktorý bude presne taký, ako ste si vysnívali a bude spĺňať všetky vaše požiadavky, aby fungoval a bol zameraný presne na tú cieľovú skupinu, ktorú by ste chceli ovplyvniť a ktorej by ste chceli vaše, či už produkty alebo služby predávať, to, čo je jednoznačne nevyhnutné je zabezpečiť si účinnú a efektívnu reklamu, ktorá bude fungovať aj bez toho aby ste sa o ne museli neustále starať vy.

Blog-keyword-research-1280x720

Našťastie, dnes už existuje mnoho spôsobov, ako váš internetový obchod podporiť, aby sa stal jedným z tých populárnych, ktoré skutočne vynášajú a majú zmysel a to nie iba pre vás, ale aj pre vašich klientov. Zabezpečte si aj vy optimalizáciu pre vyhľadávače a uvidíte, že kvalita, ako aj popularita vášho internetového obchodu vzrastie zo dňa na deň do oveľa vyšších priečok, než na aké ste vôbec možno zvyknutí. Písanie pr článkov pomôže aj vám!

Predajnosť bude fungovať!

Posted on 20. 10. 2020 by

Zamýšľate sa aj veľmi často nad tým, ako je možné, že niektoré internetové obchody sú na prvých priečkach vo vyhľadávaní Google a teda ľudia na nich neustále nakupujú, pretože keď niečo hľadajú, Google im vyhodí práve tieto stránky, zatiaľ čo iné sa nachádzajú až na tretej, štvrtej a možno až na tridsiatej stránke vo vyhľadávaní a tým pádom k nim ľudia nemajú prístup, čo ich automaticky odsudzuje na neúspech a ľudia si radšej vyberú tie, ktoré sú na prvých priečkach? Radi by ste aj vy patríte medzi tie internetové stránky či internetové obchody, ktoré sa nachádzajú na prvých stránkach vo vyhľadávaní a tým pádom budete mať oveľa vyššiu návštevnosť sledovanosť aj predajnosť vašich služieb alebo produktov, ktoré predávate, vyrábate alebo iba sprostredkovávate? My vám vieme povedať prečo to tak je a dokonca vám vieme pomôcť, aby ste sa dostali aj vy práve medzi tieto stránky, ktoré sa nachádzajú na prvých priečkach vo vyhľadávaní, čo vám zaručí skutočný úspech, o ktorý máte záujem.

shutterstock_648338044

Vyberte si aj vy skutočne spoľahlivú seo službu a budete môcť priebehu veľmi krátkom čase súčasne sledovať, ako sa vašej stránke či vášmu internetovému obchodu začína dariť takým spôsobom, o akom ste vždy túžili, no nikdy sa vám nepodarilo uskutočniť takým jednoduchým, ale pritom efektívnym spôsobom ako je optimalizácie pre vyhľadávače a jednoduché premiestnenie na vyššie pozície vo vyhľadávaní.

seo-search-rankings-analytics-ss-1920_1

Radi vám pomôžeme a poskytneme všetky potrebné informácie, ktoré potrebujete vedieť, aby bola aj vaša stránka medzi obľúbenými v predaji tých najlepších produktov či služieb, ktoré stačí aby sa dostali medzi ľudí, pretože viete, že by si ich okamžite zamilovali a pomohli im vysporiadať sa s akýmikoľvek problémami, ktoré ich živote stretávajú a prečo vaše služby či produkty vyhľadávajú. Písanie pr článkov je presne to, čo vám pomôže tento druh návštev získať!

Internet a jeho nástrahy

Posted on 9. 11. 2019 by

Každý z nás denno-denne používa internet, či už pri práci alebo v škole, či doma na zábavu. Určite ste už počuli aj o istých nástrahách, ktoré nám hrozia pri jeho používaní. Veľmi časté hrozby vznikajú najmä pre mladých ľudí a možno si to ani neuvedomujú. Na tento námet sa už natočilo aj veľké množstvo filmov, no napriek tomu si nemyslím, že sme sa poučili. Taktiež na to upozorňujú aj odborníci v danej oblasti.

tablet

Veľmi časté je zneužitie fotografií. Predstavte si, že máte priateľa a v rámci správ mu pošlete istú fotografiu. Vzťah sa skončí, no fotografia je stále tam. Od toho je už len krôčik od vydierania a vyhrážok zverejnenia. Najmä príliš mladé a neskúsené dievčatá môžu naletieť. Veľa týchto ľudí, ktorý chcú zneužiť mladé dievčatá využívajú internet. Sú to ľudia, ktorý majú isté psychické problémy a zameriavajú sa na túto cieľovú skupinu.

Ďalšou nástrahou aj keď si ju možno neuvedomujeme je závislosť. Ako často počas dňa ste na telefóne? Dnes je už bežné mať neobmedzený internet a byť pripojený takmer celý deň. Takto sa ale oberáme o reálny život a žijeme v tom virtuálnom. Budujeme si tak závislosť. Skúste si na deň odložiť a vypnúť telefón. Vydržíte to? Ak nie, máte problém.

student

Istý čas sa hovorilo aj o tom, že ak máte na počítači webkameru, tak je dobré si ju prelepiť ak ju práve nepoužívate. Vraj sa dá prostredníctvom nej nejakým spôsobom sledovať vás. Neviem, čo je na tomto pravdy ale určite sa to spomínalo.
Určitou hrozbou sú aj vírusy, ktoré môžete dostať do svojho počítača, či notebooku. Niekedy ani neviete ako a otvorením jedného mailu alebo web stránky získate tento vírus. Práve preto je prvoradé mať spoľahlivý antivírusový program, na zabezpečenie vás a vašej bezpečnosti. Taktiež sa niekto môže nabúrať do vášho počítača a získať cenné informácie. Je dobré mať svoje konto aspoň zaheslované nejakým zložitejším heslom.

Huawei tajne pomohli Severnej Kórei vybudovať, udržiavať bezdrôtovú sieť.

Posted on 16. 7. 2019 by

Huawei Technologies Co. Ltd, ktorá sa kvôli obavám o národnú bezpečnosť vydala sa na čiernu listinu pre USA, tajne pomohla Severnej Kórei vybudovať a udržiavať svoju komerčnú bezdrôtovú sieť, informovala v pondelok Washington Post s citáciou zdrojov a interných dokumentov.
Huawei spolupracoval so štátnou čínskou firmou Panda International Information Technology ktorá bola  na niekoľkých projektoch v Severnej Kórei najmenej osem rokov.severní korea.png
Zdroje informované o tejto záležitosti potvrdili, že ministerstvo obchodu vyšetruje Huawei od roku 2016 a skúma, či organizácia porušila pravidlá kontroly vývozu v súvislosti so sankciami voči SK.
Takýto krok vyvolal otázky, či gigant, ktorý vo svojich komponentoch použili americkú technológiu, porušili americké vývozné kontroly, aby vybavili SK ich zariadeniami.
Senátori Chris Van Hollen a Tom Cotton vyhlásili „odhalenia podčiarkujú giganta zo vzťahmi s SK a ich sériové porušenie právnych predpisov pre USA“.
Konštatovali, že návrh o opätovnom povolení obrany, ktorý sa zvažuje v Kongrese, obsahuje nové „ustanovenie na lepšie presadzovanie sankcií voči Pchjongjangu tým, že je jasné, že každá spoločnosť, ktorá obchoduje so SK – ako to údajne urobil gigant – bude čeliť americkým sankciám“.prezident.jpg
USA uviedli v máji giganta na čiernu listinu, pričom uviedli obavy týkajúce sa národnej bezpečnosti. Tento krok zakázal NA spoločnostiam predávať väčšinu súčiastok a komponentov od čínskej firmy bez špeciálnych licencií, ale prezident Donald Trump minulý mesiac uviedol, že NA organizácie môžu pokračovať v predaji v snahe obnoviť obchodné rokovania s Pekingom.
Čínska spoločnosť neodpovedala okamžite na žiadosť o komentár, ale vo vyhlásení pre Washington Post uviedla, že Severnej K nemá „žiadnu podnikateľskú prítomnosť“. Okamžite nebolo možné dosiahnuť skupinu Panda.        

Surfovanie na internete, alebo ako vyhľadávať rýchlejšie a k veci

Posted on 4. 10. 2018 by

Google vám nájde odpoveď na všetko, len sa ho treba vedieť spýtať. Určite sa vám už niekedy stalo, že ste možno nedostali priamu odpoveď v podobe, v akej by ste si predstavovali a ktorá by bola praktickejšia. Miesto toho Vám Google ponúkol niekoľko odkazov na stránky, ktoré s vašim zadaním nesúviseli konkrétne,… jednoducho povedané, Google vyhodil pár výsledkov a „na, hľadaj si!“ V tomto prípade sme pravdepodobne so zadaním nepostupovali tak úplne správne, či vecne. Preto sa pozrime na pár trikov a rád, ako sa s týmto vyhľadávačom dorozumieme o niečo efektívnejšie.

počítač

Google Vám následne dokáže nájsť:
Konkrétny obrázok, video, polohu, správu, diskusiu, knihu, miesto, blog, let, aplikáciu, ale aj konkrétny produkt .
Niektoré z dostupných nástrojov tohto vyhľadávača dokážu naše vyhľadávanie presnejšie špecifikovať, alebo ho spraviť pohodlnejším. Pokiaľ klikneme na možnosť obrázky, nielenže sa nám poskytnú obrázky relevantné k nášmu textu, ale funguje to i trochu inak. Pokiaľ kliknete na prvú ikonku sprava (malý fotoaparát), do vyhľadávača môžeme vložiť konkrétny obrázok, ktorý sme napríklad odfotili na mobile, no a na základe tohto obrázka Google začne hľadať konkrétne výsledky.

klávesnice

Okrem tejto možnosti nám však výrazne pomôže i to, ako budete pracovať so zadaním textu, respektíve môžeme zadať detailnejšie príkazy. Napríklad ak zadáme hľadaný výraz v úvodzovkách, Google nájde presnú frázu. V prípade, že hľadáte výraz, ktorý môže mať viac významov, môžeme si poradiť nasledovne. Povedzme, že hľadáte zábradlie, ale nemáte záujem o drevené. Napíšete: zábradlie -drevené. Teda neželaný výraz napíšete za znamienko mínus.
Pokiaľ hľadáte určitý tovar, do vyhľadania nezabudnite zadať i približnú cenovú kategóriu, ušetríte tým čas. Napríklad počítače..€500. Dôležité je, aby ste výraz oddelili dvoma bodkami od ceny.

Cenzúra na internete: Je Slovensko dostatočne slobodnou krajinou?

Posted on 15. 9. 2018 by

K téme internet sa určite viaže i téma sloboda a spojenie týchto dvoch pojmov tvorí zaujímavú a pomerne často diskutovanú problematiku. Na jednej strane sme informovaní, aké nám dáva internet široké možnosti a príležitosti, ako sa jeho pomocou môžeme dozvedieť aktuálne aj historické informácie či názory, no z druhej strany počujeme nespokojnosť o cenzúre, zavádzaní, polopravdách a zákazoch publikovania politicky nekorektných tém a príspevkov.

média

Myslím si, že táto moja charakteristika internetu a slobody sa týka internetu celkovo, ale i napriek tomu existujú v tejto problematike rozdiely a "online sloboda" nemá všade rovnakú podobu, ani rovnaké hranice. Záleží totiž aj od toho, na aký štát a jeho vládne zriadenie sa pozrieme a cenzúra tak môže mať odlišnú formu, respektíve môže byť zaujatá voči témam, ktoré sú v inej krajine kľudne povolené. Ako som už naznačil, rozdiel je aj v miere a hraniciach tejto slobody, zatiaľ čo na niektorých územiach je sloboda internetu možno 99%-ná, niekde pripomína prísny režim, kedy vlastne takmer akákoľvek civilizovaná téma robí nepríjemnosti a musí zostať tabu.

veřejné

Po tomto rozbore tak nadišiel správny čas, aby sme sa pozreli, ako sú na tom rôzne krajiny sveta a nezabudnime spomenúť fakt, že Slovensko je podľa štatistík spoločnosti vpnMentor z pohľadu "slobodného internetu" na 20. priečke a Česko tesne na 23-tej, čo sú pomerne vysoké umiestnenia, nakoľko  prieskum sa týkal až 179 krajín.

  • Vyššie umiestnenie v rebríčku v tomto prípade značí krajinu s väčšou slobodou.

Slovenská a Česká republika sú tak z tohto pohľadu relatívne slobodné krajiny, ktorých sa tak, ako ostatných krajín Eú dotýka predovšetkým zákaz spochybňovať históriu, namä čo sa týka Holocaustu, nacistického Nemecka, ale aj komunizmu a zákaz pridávať nenávistné príspevky. Prísnejšie je to i s prevázkovaním online hazardu. Naopak sloboda je v týchto krajinách údajne vysoká aj z pohľadu možnosti sťahovania Torrent a ostatných free súborov, ako i možnosti používať vládou nekontrolovaný vyhľadávač Seznam (.cz).

čína

V prieskume najhoršie dopadli Severná Kórea, Irán, Taiwan, Čína a Vietnam, naopak najliberálnejšími krajinami sú v online svete Estónsko, Island, USA, Kanada a Nemecko. Iná situácia je v Jemeni, Saudskej Arábii a Sýrii z dôvodu náboženskej cenzúry. A čo sa týka Moldavska, Veľkej Británie a Grécka, tu sa zákaz a cenzúra vzťahujú predovšetkým na pornografické stránky.

Najtvrdší zákon o ochrane osobných údajov je v Kalifornii

Posted on 18. 5. 2018 by

Zákon, schválený štátnym zákonodarcom v utorok a podpísaný guvernérom Jerry Brownom, vyžaduje, aby spoločnosti zverejňovali typy údajov, ktoré zhromažďujú o spotrebiteľoch a s kým tieto informácie zdieľajú. Spoločnosti budú nútené umožniť spotrebiteľom, aby sa vzdali svojich údajov. Zákon takisto zakáže spoločnostiam účtovať spotrebiteľa alebo zaobchádzať s ním inak, pretože sa rozhodli predávať svoje údaje.

počítač

Spoločnosti budú tiež povinné zabezpečiť údaje o zákazníkoch alebo im udeliť pokuty generálnemu prokurátorovi v Kalifornii podľa právnych predpisov.
Ochrany nenadobudnú účinnosť do roku 2020, čo znamená, že boj medzi zákonodarcami, advokátmi a technickými spoločnosťami, aby ďalej upravovali predpisy alebo ich zmiernili, je ešte ďaleko od konca.

Napriek tomu nové protekcie ochrany súkromia v Kalifornii boli vyhlásené za najsilnejšie opatrenie na ochranu súkromia spotrebiteľov už desaťročia a sú súčasťou rastúceho pohybu, ktorý dáva ľuďom väčšiu kontrolu nad ich údajmi. Zatiaľ čo duch zákona je podobný európskemu nariadeniu o všeobecnom ochrane údajov, ktoré nadobudlo účinnosť minulý mesiac, nejde ani o GDPR, ktorý sa teraz považuje za najsilnejší zákon o ochrane osobných údajov na svete.

V reakcii na GDPR, ktorá nadobudla účinnosť minulý mesiac, mnoho veľkých technologických spoločností, dokonca aj tých, ktorí majú sídlo v USA, prepracovalo svoje zásady ochrany osobných údajov a vytvorilo nástroje, ktoré používateľom umožnia väčšiu kontrolu nad typmi zhromaždených údajov.
Hlasovanie nebolo bez nejakej poslednej drámy. Zákonodarcovia mali až do štvrtkového popoludnia predložiť návrh zákona s názvom Zákon o ochrane súkromia spotrebiteľov v Kalifornii z roku 2018.

soud

Ak by to urobil, bohatý developer nehnuteľností Alastair Mactaggart povedal, že urobí ešte prísnejšie opatrenie, ktoré by zabezpečilo miesto na štátnom novembrovom hlasovaní , Mactaggartov kalifornský zákon o spotrebiteľských právach za ochranu súkromia by poskytol spotrebiteľom ešte väčšiu moc nad svojimi údajmi, ako napríklad schopnosť žalovať spoločnosti, ktoré môžu zle zaobchádzať s ich súkromím a bezpečnosťou.

Internetová asociácia, lobingová sila reprezentujúca veľa veľkých technologických spoločností, vyjadrila svoj nesúhlas s opatrením na hlasovanie. Sheryl Sandberg, riaditeľka spoločnosti Facebook, povedala novinárom na akcii, ktorá sa konala vo štvrtok vo večerných hodinách na Facebooku, že sociálna sieť podporuje legislatívnu akciu.

Po podpísaní zákona bude obyvateľom Kalifornie poskytovať najsilnejšiu ochranu súkromia spotrebiteľov v Spojených štátoch. Rovnako sa očakáva, že bude mať rozsiahle dôsledky pre všetkých v Spojených štátoch.