Surfovanie na internete, alebo ako vyhľadávať rýchlejšie a k veci

Posted on 4. 10. 2018 by

.

Google vám nájde odpoveď na všetko, len sa ho treba vedieť spýtať. Určite sa vám už niekedy stalo, že ste možno nedostali priamu odpoveď v podobe, v akej by ste si predstavovali a ktorá by bola praktickejšia. Miesto toho Vám Google ponúkol niekoľko odkazov na stránky, ktoré s vašim zadaním nesúviseli konkrétne,… jednoducho povedané, Google vyhodil pár výsledkov a „na, hľadaj si!“ V tomto prípade sme pravdepodobne so zadaním nepostupovali tak úplne správne, či vecne. Preto sa pozrime na pár trikov a rád, ako sa s týmto vyhľadávačom dorozumieme o niečo efektívnejšie.

počítač

Google Vám následne dokáže nájsť:

Konkrétny obrázok, video, polohu, správu, diskusiu, knihu, miesto, blog, let, aplikáciu, ale aj konkrétny produkt  https://www.vitek.sk/mozete-surfovat-hodiny-po-internete-a-nenajst-to-co-hladate.

Niektoré z dostupných nástrojov tohto vyhľadávača dokážu naše vyhľadávanie presnejšie špecifikovať, alebo ho spraviť pohodlnejším. Pokiaľ klikneme na možnosť obrázky, nielenže sa nám poskytnú obrázky relevantné k nášmu textu, ale funguje to i trochu inak. Pokiaľ kliknete na prvú ikonku sprava (malý fotoaparát), do vyhľadávača môžeme vložiť konkrétny obrázok, ktorý sme napríklad odfotili na mobile, no a na základe tohto obrázka Google začne hľadať konkrétne výsledky.

klávesnice

.


Okrem tejto možnosti nám však výrazne pomôže i to, ako budete pracovať so zadaním textu, respektíve môžeme zadať detailnejšie príkazy. Napríklad ak zadáme hľadaný výraz v úvodzovkách, Google nájde presnú frázu. V prípade, že hľadáte výraz, ktorý môže mať viac významov, môžeme si poradiť nasledovne. Povedzme, že hľadáte zábradlie, ale nemáte záujem o drevené. Napíšete: zábradlie -drevené. Teda neželaný výraz napíšete za znamienko mínus.

Pokiaľ hľadáte určitý tovar, do vyhľadania nezabudnite zadať i približnú cenovú kategóriu, ušetríte tým čas.  Napríklad počítače..€500. Dôležité je, aby ste výraz oddelili dvoma bodkami od ceny.

Surfovanie na internete, alebo ako vyhľadávať rýchlejšie a k veci
4.3 (85%)4
.