Surfovanie na internete, alebo ako vyhľadávať rýchlejšie a k veci

Posted on 4. 10. 2018 by

Google vám nájde odpoveď na všetko, len sa ho treba vedieť spýtať. Určite sa vám už niekedy stalo, že ste možno nedostali priamu odpoveď v podobe, v akej by ste si predstavovali a ktorá by bola praktickejšia. Miesto toho Vám Google ponúkol niekoľko odkazov na stránky, ktoré s vašim zadaním nesúviseli konkrétne,… jednoducho povedané, Google vyhodil pár výsledkov a „na, hľadaj si!“ V tomto prípade sme pravdepodobne so zadaním nepostupovali tak úplne správne, či vecne. Preto sa pozrime na pár trikov a rád, ako sa s týmto vyhľadávačom dorozumieme o niečo efektívnejšie.

počítač

Google Vám následne dokáže nájsť:
Konkrétny obrázok, video, polohu, správu, diskusiu, knihu, miesto, blog, let, aplikáciu, ale aj konkrétny produkt .
Niektoré z dostupných nástrojov tohto vyhľadávača dokážu naše vyhľadávanie presnejšie špecifikovať, alebo ho spraviť pohodlnejším. Pokiaľ klikneme na možnosť obrázky, nielenže sa nám poskytnú obrázky relevantné k nášmu textu, ale funguje to i trochu inak. Pokiaľ kliknete na prvú ikonku sprava (malý fotoaparát), do vyhľadávača môžeme vložiť konkrétny obrázok, ktorý sme napríklad odfotili na mobile, no a na základe tohto obrázka Google začne hľadať konkrétne výsledky.

klávesnice

Okrem tejto možnosti nám však výrazne pomôže i to, ako budete pracovať so zadaním textu, respektíve môžeme zadať detailnejšie príkazy. Napríklad ak zadáme hľadaný výraz v úvodzovkách, Google nájde presnú frázu. V prípade, že hľadáte výraz, ktorý môže mať viac významov, môžeme si poradiť nasledovne. Povedzme, že hľadáte zábradlie, ale nemáte záujem o drevené. Napíšete: zábradlie -drevené. Teda neželaný výraz napíšete za znamienko mínus.
Pokiaľ hľadáte určitý tovar, do vyhľadania nezabudnite zadať i približnú cenovú kategóriu, ušetríte tým čas. Napríklad počítače..€500. Dôležité je, aby ste výraz oddelili dvoma bodkami od ceny.