Internet a jeho nástrahy

Posted on 9. 11. 2019 by

Každý z nás denno-denne používa internet, či už pri práci alebo v škole, či doma na zábavu. Určite ste už počuli aj o istých nástrahách, ktoré nám hrozia pri jeho používaní. Veľmi časté hrozby vznikajú najmä pre mladých ľudí a možno si to ani neuvedomujú. Na tento námet sa už natočilo aj veľké množstvo filmov, no napriek tomu si nemyslím, že sme sa poučili. Taktiež na to upozorňujú aj odborníci v danej oblasti.

tablet

Veľmi časté je zneužitie fotografií. Predstavte si, že máte priateľa a v rámci správ mu pošlete istú fotografiu. Vzťah sa skončí, no fotografia je stále tam. Od toho je už len krôčik od vydierania a vyhrážok zverejnenia. Najmä príliš mladé a neskúsené dievčatá môžu naletieť. Veľa týchto ľudí, ktorý chcú zneužiť mladé dievčatá využívajú internet. Sú to ľudia, ktorý majú isté psychické problémy a zameriavajú sa na túto cieľovú skupinu.

Ďalšou nástrahou aj keď si ju možno neuvedomujeme je závislosť. Ako často počas dňa ste na telefóne? Dnes je už bežné mať neobmedzený internet a byť pripojený takmer celý deň. Takto sa ale oberáme o reálny život a žijeme v tom virtuálnom. Budujeme si tak závislosť. Skúste si na deň odložiť a vypnúť telefón. Vydržíte to? Ak nie, máte problém.

student

Istý čas sa hovorilo aj o tom, že ak máte na počítači webkameru, tak je dobré si ju prelepiť ak ju práve nepoužívate. Vraj sa dá prostredníctvom nej nejakým spôsobom sledovať vás. Neviem, čo je na tomto pravdy ale určite sa to spomínalo.
Určitou hrozbou sú aj vírusy, ktoré môžete dostať do svojho počítača, či notebooku. Niekedy ani neviete ako a otvorením jedného mailu alebo web stránky získate tento vírus. Práve preto je prvoradé mať spoľahlivý antivírusový program, na zabezpečenie vás a vašej bezpečnosti. Taktiež sa niekto môže nabúrať do vášho počítača a získať cenné informácie. Je dobré mať svoje konto aspoň zaheslované nejakým zložitejším heslom.