Ženský prístup k technike

Posted on 11. 11. 2019 by

Mnohokrát sa technika spája najmä s mužmi, ktorý jej rozumejú a majú pre ňu väčší cit. Dokonca aj čo sa týka štúdia technických smerov prevažuje štúdium mužov. Mnoho teórii sa prikláňa k tomu, že muži to jednoducho majú zakorenené v sebe. Je to pre nich prirodzené. Tak ako je pre nás ženy prirodzený napríklad záujem o módu a podobne. Nič však nie je jednoznačné. Tak ako majú niektorý muži veľmi radi módu, tak môžu mať aj ženy záujem o techniku. Dokonca v nej vynikať.

projekt

Môj osobný prístup k technike je celkom rezervovaný. Mám pred ňou rešpekt a taktiež sa prikláňam k názoru, že chlapi to majú jednoducho lepšie nastavené ako my. Niekedy mám pocit, že to mám v mozgu úplne inak nastavené a že jednoducho nie som stavaná na to pochopiť a porozumieť technickým veciam. Samozrejme, že nie úplne, rozumiem im ale musím vynaložiť viacej snahy. Chlapom to ide viac prirodzene, majú pre to cit.

Ak sa už však nájde žena, ktorá sa technike rozumie je to naozaj prelomové a prekoná mnohých. Musí mať pre to predpoklady a musí jej to ísť prirodzene. Už pri začiatku štúdia sa ukáže, či je na to stavaná alebo nie. Ak ide napríklad o štúdium strojárskych odborov, ktoré sú mimoriadne náročné je potrebná silná dávka odhodlania. Takéto ženy sú väčšinou jediné vo veľkej skupine mužov.
Už mnohé štúdie sa venovali skúmaniu mužských a ženských mozgových buniek. Je prirodzené a jasné, že sa od seba odlišujeme. Každý z nás má talent na niečo iné a každý sa rozumie iným veciam. Ženy sa častejšie orientujú na sociálne smery pri štúdiu, majú v tom väčšie schopnosti. No ani ja sama nemôžem povedať, že sa technike vôbec nerozumiem.

stroj

Ženský prístup k technike je mnohokrát obmedzený a je to pre nás náročné. Nemali by nás však muži podceňovať ale dať nám šancu prejaviť sa. Len tak sa posunieme ďalej v našich vedomostiach.