Zatepenie domu sa vám rokmi vráti

Posted on 4. 1. 2022 by

Aj keď posledné mesiace sa z dôvodu stále zvyšujúcich cien materiálu stavia čoraz menej, rozostavané stavby a prerábky sa dokončujú stále. Aj keď bývať v novostavbe bez fasády a vonkajších úprav nie je nič nezvyčajné, po čase si chceme svoj dom zveľadiť a dokončiť do finálnej podoby. Práve fasáda je na očiach okoloidúcich a preto by sme sa do nej mali pustiť čo najskôr. Predtým by ste si však mali položiť otázku zateplenia. Zateplenie domu stále nie je samozrejmosťou. Ľudí častokrát odradí otázka financií a výdavky spojené so zateplením ešte pred samotnou realizáciou.

zatepľovanie

Veľa ľudí si však neuvedomuje výhody zateplenia stavby. Zateplenie domu môžeme výrazne ušetriť energie spojené s prevádzkou v našej domácnosti. Menší únik tepla v zime sa nám o niekoľko rokov vráti v podobe ušetrených financií na náklady. Preto pokiaľ máte možnosť váš dom zatepliť, mali by ste sa do toho určite pustiť. Zatiaľ čo v minulosti bola na zatepľovanie domov moderná sklená vata, dnes je populárny polystyrén. A ešte lepšie ako klasický polystyrén je zvoliť XPS alebo extrudovaný polystyrén https://www.taloa.sk/produkty/tepelne-izolacie/extrudovany-polystyren-xps/. Rozdiel medzi týmito polystyrénmi je v systéme vyplňovania a v štruktúre, keďže neobsahuje klasické polystyrénové guličky. Výhodou extrudovaného polystyrénu je tiež možnosť zateplenia strechy.

zatepľovanie bytovky

Pre jeho výhody ako minimálna nasiakavosť je vhodný tiež na zateplenie podkrovia či podláh. Vhodný je tiež pri styku so zeminou, takže použiť ho môžete aj v pivnici. Povrchová úprava môže byť drsná alebo hladká. Rozdiel býva v použití. Zatiaľ čo pri hladkom povrchu sa neudrží omietka, vhodnejší je na izoláciu pivníc či strechy. Naopak pri práci s betónom a omietkou je vhodný extrudovaný polystyrén s drsným povrchom. Lepidlo a omietka sa na ňom krásne udržia a neopadávajú. Navštívte stránku Taloa.sk a dozviete sa o extrudovanom polystyréne XPS viac.