Turistika v Maďarsku

Posted on 7. 9. 2018 by

Maďarsko je vyobrazenie Európy v najlepšom svetle a zároveň snom cestujúceho. Jej mestá sú natoľko elegantné a slávnostne uznané za architektonické hlavné mestá, ale zároveň nie sú preplnené davmi zvedavých turistov a nemusíte sa ani báť nadmernej ceny hotelov, reštaurácií a obchodov.  Vyhliadkové výlety sú tu spojené s prevratnými sviatkami cigánskej hudby, relaxácie v kúpeľných centrách – s ochutnávkami slávnych tokajských vín.

budapěsť

  1. Regióny a strediská Maďarska

Hlavným mestom je Budapešť , ohromujúca na prvý pohľad svojou nádhernou krásou. Návštevnou kartou starobylého mesta je budova maďarského parlamentu , ktorá zahŕňala prvky neogotického a francúzskeho Beaux-art. Kúpele nie sú menej známe, z ktorých najpôsobivejšie je Gellert .

Ďalším významným maďarským mestom je Debrecín , druhý po Budapešti z hľadiska počtu obyvateľov. Ľudia semprichádzajú, aby prešli parkom Nadyerde , zlepšili svoje zdravie v termálnych prameňoch, dozvedeli sa o histórii regiónu v Múzeu Deri . Kostol Belvaros , mauzóleum Idris Baba a bašta Barbican  sú stopy po osmanskom stredoveku, katedrála Petra a Pavla  je živým príkladom klasicizmu.
Pýcha mesta Eger  – pôvodná architektúra, termálne pramene a vynikajúce vína. Hlavnou miestnou atrakciou  je monumentálny zámok s úžasným výhľadom na mesto, neoklasicistická bazilika a očarujúce Shashwar sú rovnako pôsobivé .
Záujem pre turistov v Maďarsku nie sú iba exkurzie, ale aj lekárske strediská . Moderné hotely s pôsobivým zoznamom zdravotných a kúpeľných procedúr sú postavené na hlavnom ostrove Margit , v meste Szeged , na jazerách Heviz a Balaton  – kde samotná príroda prispieva k liečbe.

  1. Podnebie

Podnebie v krajine je mierne kontinentálne, rozdiely v sezónnych teplotách sú veľmi významné. Spravidla najchladnejší mesiac je január, najhorúcejšie mesiace sú jún, júl a august. Jar a jeseň sú dlhé a teplé.

parlmaent

  1. Hotely

Drvivá väčšina mestských hotelov je veľmi výhodne umiestnená a zamestnanci často vedia po slovensky. Napätie v miestnej elektrickej sieti je 230 V, hlavné typy zásuviek sú bežné celosvetovo C a európske F so zemnými spojmi, ktoré nevyžadujú adaptér.
Prenocovanie v hlavnom meste bude stáť od 1900 HUF , deň v dvojhviezdičkovom hoteli – od 5500 HUF . Izbu v penzióne si môžete prenajať za 5800 HUF v luxusnom 5 * hoteli – od 50 000 HUF za deň. útulnom Debrecíne je dobrý pobyt v mini-hoteloch (od 3500 HUF za deň) a v historickom meste Eger – v apartmánoch s rôznou úrovňou komfortu (od 6700 HUF a viac).