Soľ do kúpeľa vlastnej výroby lacno a rýchlo

Posted on 13. 11. 2019 by

Relaxovať vo vani s vodou obohatenou o soľ, ktorá je voňavá a zároveň má aj zdraviu prospešné účinky, môžete aj bez toho, aby ste museli siahať po výrobkoch v obchodoch a kupovať také, o zložení ktorých nemáte nijaké informácie. Vyrobiť sa dajú jednoducho a lacno aj doma a účinky aj zloženie bude totožné.

levandule
 
Radšej hrubé zrná
Pri nákupe si vyberajte hrubozrnnú soľ, pretože jej základnou vlastnosťou je dlhší čas rozpúšťania, čiže aj dlhšie vydržia jej účinky, na pohľad vyzerá lepšie ako jemnozrnná a s kúpeľou získate zároveň aj bonus vo forme pílingu, na ktorý ju využijete. Na výber máte známu morskú, ale momentálne je na výslní himalájska soľ ružovej farby s bohatým obsahom minerálov a schopnosťou zbaviť pokožku toxínov. Prirodzená ružová farba má svoje výhody, pretože nie je dofarbovaná ako väčšina predávaných.
 
Nič sa nedá pokaziť
Použitím správnych ingrediencií nič nemôžte pokaziť. Na kúpeľ stačí iba pol kilogramu soli a pri použití stoprecentných vonných silíc ju netreba miešať s jemnou. Zdôrazňujeme nutnosť použiť 100% vonné silice a nie vonné oleje, ktoré majú chemický základ. Do veľkej nádoby si vysypte soľ, po povrchu ju pokvapkajte silicami a premiešajte. Nádobu uzavrite. Takto je pripravený základ, ktorý rozpustením vo vode aj vo vzduchu uvoľní prírodné silice.
 
Pridajte bylinky
Výborným nápadom je do nej pridať aj bylinky, a to podľa druhu soli, tak napríklad ak použijete levanduľovú vôňu, aj bylinky by mali byť v podobe sušenej levandule. Na telo a pokožku má veľmi príjemné až zázračné účinky. Týmto spôsobom si môžete kombinovať bylinky aj vône, napríklad k citrusovým siliciam pridajte ružové lupienky alebo zelený čaj. Na klasickú veľkosť vane postačí štvrť šálky tejto zmesi a môžete si užívať relax.

květy
 
Nekonečne veľa možností
Vytvoriť si môžete celú paletu vlastných relaxačných terapií, len tak budete mať prehľad, aké látky ste si namiešali a zameriate sa aj na to, či ju chcete na uvoľnenie, proti akné alebo na ozdravenie pokožky a podobne. A keďže soľ patrí k univerzálnym čističom, dopriať si ju môžete aj každý deň.