Pre lepšie ja

Posted on 20. 3. 2019 by

Chudnutie
Ľudia sa stále vyhovárajú, že to nejde, že sa to nedá, je to nemožné. Klamú všetkých naokolo, že majú ťažké kosti, zlý typ postavy… a podobne. Najhoršie je, že tým klame aj samého seba. Pritom je to jednoduché. Snaží a zatnúť. Ja som s tým mala tiež problémy, takže to poznám. Pamätám sa, že som z toho mala narušené sebavedomie. Nerada som nosila priliehavé oblečenie, pretože som nerada pozerala na svoje šunky. Jedného dňa som sa zatla a povedala som si ´´ A DOSŤ´´. Začala som najprv cvičiť, neskôr trošku obmedzila stravu, jedla menšie porcie a neskôr som ich upravila na zdravšie varianty.

svoboda

Tento moment som odkladala veľmi – veľmi dlho a nechápem dodnes prečo som to robila. Kilá išli dole, síce pomaly, ale išli. Hovorí sa, že na vybudovanie návyku stačí 21 dní. A pamätám sa, že akonáhle som videla na sebe tú zmenu, ktorú mi potvrdila váha išlo to aj samo.
Prípravky na chudnutie: ja osobne som ich nepotrebovala, ja som sa zatla. Ale niektorý nemajú takú pevnú vôľu, tí môžu siahnuť po prípravkoch na chudnutie.

Správna strava
Základom chudnutia a samozrejme správneho a zdravého stravovania je jesť ovocie a zeleninu. Cez leto odtrhnutá zo záhrady, cez zimu kúpená na trhu. Ja osobne som na to išla pomaly. Najprv som si dávala k jedlu šalátové listy, alebo šaláty. Neskôr som tieto šaláty jedávala, ako hlavný chod. Zo začiatku je základ menej jesť a trošku si tým stiahnuť žalúdok. Sladkosti a čokoládu som nahradila ovocím a orechmi. Miesto sladkých koláčov na raňajky som si robila ovsené vločky s ovocím. Sladké jogurty som nahradila bielym, neskôr nízkotučným jogurtom.

meloun

Šport
Zdravý pohyb je základom k ceste za lepším ja. Je úplne jedno, či sa prejdete so psom, alebo miesto sedenia za volantom zvolíte cestu do práce na bicykli je to len na vás. Každým pohybom pomôžete sami sebe. Rovnako skvelá je aj joga. Ak chcete schudnúť – jednoznačne odporúčam bicykel. Spoznávate prírodu a zároveň urobíte niečo pre seba.