Pozor na prehnané zbavovanie sa kíl

Posted on 9. 5. 2019 by

Človek, ktorý trpí nadváhou a chce s tým niečo urobiť, schudnúť a zhodiť z tuku pár kilogramov má viac možností, ako to dosiahnuť.

břicho

Ľudia, ktorí na to majú prostriedky, si zaplatia profesionálnych trénerov, ktorým sa zveria do rúk. Ďalším stačí zmena stravovacích návykov, zaradení zeleniny ako hlavnej súčasti stravy a zároveň vynechanie „nezdravých“ vysoko kalorických potravín ako sú napr.
– sladené nápoje – rôzne druhy sladkostí – údeniny – biele pečivo
Treba si uvedomiť, že k dosiahnutiu vysnívanej postavy vedie dlhá cesta. K postave, s ktorou nie ste spokojní ste tiež neprišli za takú krátku dobu.
Bude treba z vašej strany veľa sebazaprenia, pevnej vôle, potu, zatínania zubov, ak sa chcete prepracovať k želanému výsledku a zbaviť sa pár kíl. Nie každý je na to pripravený a nie všetci to zvládnu.
Pri každej z diet si človek musí veľa odopierať, po ukončení veľa ľudí podľahne čaru odopieraného, dostaví sa jo-jo efekt a ručička na váhe začne ukazovať hodnoty, ktoré ste mali pred začatím diety.
Je pravidlom, že takéto rozhodnutia(zbaviť sa prebytočných kíl, zmeniť životosprávu, prestať fajčiť) prijíma väčšina z nás najviac koncom kalendárneho roka, v rámci prijatých novoročných predsavzatí. Badať to najmä v posilňovniach, rôznych fitnescentrách.

chůze

Ale už začiatkom februára je badateľný výrazný odliv cvičiacich, ktorí to vzdali. A práve prvé dva, tri týždne sú rozhodujúce a treba vydržať a pokračovať.
Treba však dať pozor! Nie sme stavaní na to, aby sme schudli príliš rýchlo bez zdravotných následkov. Správnou kombináciou cvičenia a vyváženej stravy vieme zhodiť za mesiac 4-5kg bez toho, aby sme ohrozili svoje zdravie.
Radšej si zvoľme dlhšiu cestu, skombinujme správnu životosprávu, vhodný spôsob cvičenia, k tomu vyváženú stravu, myslime na konečný náš cieľ a hlavne majme trpezlivosť.
Nesnažme sa všetko urýchliť. Lebo cesta skratkou nebýva vždy tá najkratšia.