Pivo s kamarátmi verzus nová kabelka

Posted on 27. 5. 2017 by

Vedeckých faktov zdôvodňujúcich naše rozdielne chápanie, správanie, emócie a pocity je na internete veľmi veľa, ale nik zrozumiteľne nepoukáže na rozdiely medzi pohlaviami. Čo je pre jedno pohlavie životne dôležité, je pre druhé pohlavie nuda.

Radosť a nadšenie, ktoré cítia ženy pri novej kabelke sú pocity, ktoré cítia muži, keď idú s kamarátmi na pivo. Keď to takto čítate zrazu viete lepšie pochopiť toho druhého….že áno?
Tak ako to vlastne medzi nami je? Ako zistiť prečo ten druhý chce to a nie to čo my?

nákupy

 V čom všetkom sa nezhodneme, v čom sme odlišní a v čom si nerozumieme.

1.
Nákupy …sen každej ženy, a nočná mora každého muža.
Muž: Nakupovanie nie je športová kategória.
Žena: Nakupovanie bolo, je a vždy bude pre ne relax a zároveň šport. Pokiaľ sa s tým Páni nezmierite, bude Vás len bolieť hlava z toho koľko dokážu ženy minúť.

2.
Meniny, narodeniny, výročia – jedna zo slabostí všetkých mužov.
Muž: Sviatky treba mužom pripomínať často a v dostatočnom predstihu. V hlave máme dôležitejšie veci ako dátum Vašich narodenín či výročie svadby.
Žena: V dnešnej dobe plnej technologických vymožeností si môžete do svojho mob. telefónu nastaviť upozornenie na blížiaci sa významný deň Vašej polovičky.

bar

3.
Otázka „Miláčik som tučná? Mám celulitídu, veľký zadok a vrásky? …najzákernejšie otázky aké môže muž od ženy dostať. S odpoveďou „Ale zrak máš ako jastrab“ strávi muž najbližšiu noc asi na gauči.
Muž: Ak si žena myslí, že je tučná, stará a vráskavá  tak asi je. Odpovedaním na tieto otázky môže muž urobiť viac zla ako dobra. Najlepšia stratégia je – ignorovať otázku a začať rozhovor na inú tému.
Žena: Ak si myslíme, že sme tučné tak asi sme, vieme to aj samé, ale potrebujeme od mužov uistenie, že sa im budeme páčiť aj keby sme mali ešte o 10 kíl a 20 rokov viac.

4.
Ženy, nehovorte v náznakoch (mohlo by to skončiť veľmi zle).
Príklad. Manželka: “Drahý, na narodeniny chcem niečo čo z nuly na sto zrýchli za 2 sekundy.“
 Manžel : Kúpil som jej osobnú váhu.
Muži: Nedokážeme čítať myšlienky. Nenaznačujte nám čo chcete, nehovorte v náznakoch po čom túžite. Jednoducho nám to povedzte na rovinu.
Ženy: Je jedno či to čo chceme naznačíme, alebo povieme na rovinu, aj tak to nie je nič platné. Stačí nás len poriadne počúvať a zistíte čo chceme.
A ešte jeden malý, ale dôležitý bod – skúška trpezlivosti.
Ak žena potrebuje niečo opraviť, alebo urobiť stačí len poprosiť. Muž to určite urobí….raz, niekedy,…nepotrebuje to každého pol roka pripomínať J