Paríž Východu

Posted on 25. 1. 2019 by

Európska metropola dýchajúca históriou, bohatá na modernú kultúru, zeleň a zážitky. Na svoje si tu príde naozaj každý. Mesto ponúka všestranné aktivity a veľké kultúrne vyžitie.

varšava
 
História
 
Varšava sa môže pýšiť mnohými architektonickými pamiatkami, za ktorými sa skrýva bolestivá minulosť. V meste sa nachádza mnoho pamätihodností pripomínajúcich hrôzy Druhej svetovej vojny. Rozhodne pri svojej návšteve nevynechajte Múzeum varšavského povstania. K nemu nadväzujúci Pomník varšavského povstania, ktorý sa stal jednou z najnavštevovanejších pamiatok. Neodmysliteľnou súčasťou metropoly je Staré mesto, ktoré sa nachádza v zozname svetového dedičstva UNESCO. V ňom sa nachádza mnoho obľúbených atrakcií ako napríklad Kráľovský palác alebo Národná opera. Za zmienku rozhodne stojí aj Múzeum histórie poľských Židov, Hrob neznámeho vojaka a väznica Pawiak.
 
Kultúra a zeleň
 
Neodmysliteľnou súčasťou hlavného mesta je jeho 95 parkov. Najznámejšie z nich sú Park Skaryszewski, Ogród Saski a Kráľovský park Łazienki. V parku Łazienki si v lete môžete vypočuť tradičný klavírny koncert alebo nahliadnuť do Palácu na ostrove. Každoročne sa tu koná množstvo festivalov a kultúrnych podujatí. Medzi najpopulárnejšie patria Varšavský filmový festival, Festival židovskej kultúrya Noc múzeí.
 
Vyhliadky
 
Pokiaľ preferujete pohľad na mesto z vtáčej perspektívy, rozhodne nebudete sklamaný. Vo Varšave sa nachádza najvyššia budova Poľska- Palác kultúry a vedy. Na vyhliadkovú terasu sa dostanete výťahom a môžete si vychutnať rozhľad z 30. poschodia. Bližší pohľad na centrum nájdete na streche Knižnice Varšavskej univerzity. Nočným výhľadom sa môžete pokochať z tanečného klubuLevel 27.

město
 
Reštaurácie a podniky
 
Poľská metropolanezaostáva ani v gastronómii. Nájdete tu pestrý výber kuchýň a originálnych podnikov. V meste sa nachádza obľúbená mexická reštaurácia La Sirena, izraelské rýchle občerstvenie Mezze alebo napríklad japonský podnik Sushi Maestro. Tradičné poľské jedlo pierogy nájdete v sieti reštaurácii Zapiecek. Pozostatkom komunistickej éry sú unikátne mliečne bary, ktoré sa stali turistickou atrakciou. Obľúbeným spôsobom trávenia večerov nielen turistov, ale aj domácich, je návšteva baru. Medzi najpreferovanejšie patria napríklad Piw Paw či Panorama Bar&Lounge.