Originálne miesta na dovolenku

Posted on 28. 5. 2017 by

Túžite po originálnej dovolenke, ktorou sa budete môcť pochváliť svojim blízkym ? Už vás nebaví pozerať na tie isté letenky stále dookola ? Chceli by ste niečo nové? Chceli by ste teplú krásnu a letnú krajinu, ktorá je ako splnený sen ? Neviete čo od tejto krajiny môžete očakávať, pretože jej fotky nie sú vyvesené všade. Ponuka krajín, ktoré sú krajšie ako tie, kde ľudia chodia často.

molo

Cyprus
Cyprus je tretím najväčším ostrovom v stredozemnom mori. Jeho útesy, more a krásna príroda či miesta vás určite ohromia svojou jedinečnou krásou. Miesta, ktoré by vás mohli osloviť sú napríklad Troodos, Nikózia alebo Pafos.

Portugalsko
Hlavné mesto Portugalska je Lisabon. Na západe a juhu túto krajinu obmýva Atlantický oceán a je to krajina, ktorá susedí so Španielskom. Portugalské pláže sú tie najkrajšie na svete. Miesta, ktoré by sa vám mohli páčiť sú napríklad Algarve, Tajo alebo Sintra.

sloup

Kréta
Je piatym najväčším ostrovom v stredozemnom mori a súčastne najväčší ostrov Grécka. Hlavné mesto ostrova je Iraklio a ďalšie miesta, ktoré rozhodne stoja za návštevu sú napríklad Samariá Gorge, Frangokastello a Gramvousa.

Filipíny
Hlavné mesto Filipín je Manila. Filipíny sa nachádzajú v juhovýchodnej Ázii. Určite sa oplatí vidieť krásy tejto krajiny a ako už býva zvykom, priniesť si nejakú tú magnetku. 

Madagaskar
Antananarivo je hlavným mestom tohto ostrova. Leží na východnom pobreží Afriky. Zaujímavosťou je, že Madagaskar objavil slovenský moreplavec Móric Beňovský z Vrbového. Miesta, ktoré by vás mohli zaujímať sú Tôlanaro, Mahajanga a Toliara.

resort

Litva
Hlavné mesto je Vilnius. Je to štát vo východnej Európe a má aj more. Jej najkrajšími mestami sú Palanga, Trakaj a Šiauliai.

Holandsko
Holandsko leží v západnej Európe a jeho hlavným mestom je Amsterdam. Mestami, ktoré stoja za návštevu sú tiež Rotterdam,  Rijksmuseum a Alkmaar.
Tak už viete kam na dovolenku tento rok ?