Opora a estetika nerezového zábradlia

Posted on 3. 12. 2020 by

Z hľadiska pomeru ceny, kvality a dlhej životnosti sú nerezové zábradlia najvhodnejšou voľbou pri výbere, riešení a realizácii zábradlí.

Zábradlie je známe už z dávnej histórie, jeho pôvodná ochranná funkcia je presne daná a nemenná a ľudstvo ho neustále využívalo. Formy a prevedenia sa storočiami menili, dodnes sú staré historické zábradlie obdivované a uznávané aj súčasnými modernými architektami.

stairway-114820_640-1

Moderná doba priniesla inovatívne spôsoby riešenia zábradlia – či už kovové, hliníkové alebo takmer nestarnúce nerezové zábradlia. Nerezový materiál má množstvo výhod v porovnaní s menej stabilnými a menej odolnými materiálmi a ak sa zákazník rozhodne pre realizáciu zábradlia odporúča sa výber kvalitného materiálu s dlhou životnosťou.

Ponuka nerezove zabradlia https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/ oslovuje zákazníkov širokým výberom nerezového zábradlia s vertikálnou, horizontálnou alebo lankovou výplňou v podobe nerezových stĺpikov alebo špeciálneho bezpečnostného skla. Základným prvkom je vždy nerezový prvok, najčastejšie stĺpik, ktorý je podľa platných požiadaviek normy vhodne zoradený tak, aby vytvoril bezpečné a spoľahlivé zábradlie s výsledným elegantným dizajnom.

Podobne je to aj so sklenenými výplňami, ktoré sú z hľadiska bezpečnosti spoľahlivé, majú požadované certifikáty a vďaka zaujímavej povrchovej úprave – matnej, s pieskovanými motívmi, čírej a lebo dymovej vytvárajú elegantný prvok v priestore.

Nerezové zábradlie nie je iba luxus, elegancia, dizajn ale aj funkčnosť, dlhá životnosť, jednoduchá údržba a najmä nadčasovosť v podobe podporného a oporného prvku pre schody, balkóny, vyvýšené miesta, zošikmené plochy.

stair-hand-hold-1336437_640

Je súčasťou mnohých objektov – všimnete si ho dnes takmer všade, je nevtieravé, jeho čisté línie nevyrušujú a neprekrývajú architektúru priestoru. Jeho kovový charakter vkusne dopĺňajú drevené, sklenené doplnky a dnes už nie sú výnimkou nerezové zábradlia s matnou alebo leštenou povrchovou úpravou, prípadne ich kombináciou, ktorá pôsobí nezvyčajne zaujímavo.