Objednávka cenovej ponuky Sky sa má vysporiadať v aukcii

Posted on 3. 8. 2018 by

Prevzatý panel vyhlásil, že aukcia začne v piatok o 17:00 v Londýne a skončí v sobotu večer. Povedal, že všetky strany súhlasili s procesom, ktorý bude mať maximálne tri kolá.
Fox sa rozhodol prevziať 61% Sky, ktoré ešte nie je vlastné, kým Comcast neponáhľa ponuku Foxa.

tv

Fox zvýšila svoju ponuku na 24,5 miliárd libier, ale to bolo čoskoro vykorisťované ponukou spoločnosti Comcast vo výške 26 miliárd libier.
Proces bol tiež ovplyvnený regulačnými otázkami vzhľadom na obavy o pluralitu médií a stupeň vplyvu pána Murdocha na britskú mediálnu scénu.
Ian Whittaker, šéf európskeho mediálneho výskumu v Liberum Capital, uviedol, že pre preberanie je zriedkavé ísť do aukcie týmto spôsobom, ale zabezpečilo by to, že dlhotrvajúca bitka o Sky sa skončila.
Povedal: "Aby ste získali ocenenie preberaciemu panelu, urobili to rozhodne, aby zastavili túto vec. "Je to veľmi nezvyčajný postup, ale je to najlepší postup."

Bitka o Sky: Prečo je to dôležité
Sky je "šperk v korune", tvrdí mediálna analytika Alice Endersová.
Vysielateľ má v Európe takmer 23 miliónov účastníkov platenej televízie, s väčším priestorom na rozšírenie v USA, a má širokopásmové pripojenie.
Vo februári spoločnosť Sky Sports získala práva na televízne balíky UK Premier League a spoločnosť Sky tiež udeľuje prehliadky vrátane Game of Thrones a produkuje vlastný originálny obsah.
Nezáleží na tom, kto vyhrá vojenskú ponuku, predpokladá sa, že odberatelia Sky budú čeliť vyšším cenám, hovorí pani Endersová.
Ponuka Skyu tlačila cenu spoločnosti Sky na viac ako 24 miliárd libier a pravdepodobne bude od zákazníkov vrátená.

Rastúce podnikanie
Tiež je to otázka osudu 24-hodinového spravodajského kanála Sky News, ktorý by mohol byť predávaný oddelene alebo oddelený, aby sa zachovala jeho redakčná integrita.
Spoločnosť Sky má vo Veľkej Británii a Írsku, Taliansku, Rakúsku a Nemecku takmer 23 miliónov predplatiteľov.

android

V priebehu 12 mesiacov do konca júna zaznamenala zisk pred zdanením o 7,5% a pridala viac ako 500 000 zákazníkov v celej Európe.
Budúcnosť Skyu je v rovnováhe viac ako osem rokov – a povaha hry sa medzitým zmenila.
Tento proces sa začal, keď pôvodný News Corp Murdoch predložil ponuku na úplnú kontrolu nad tým, čo bolo potom BSkyB.