Nepretržité využívanie kanalizačných odpadov môže spôsobiť ich upchatie

Posted on 8. 11. 2021 by

Kanalizácia patrí medzi vymoženosti, ktoré nám do veľkej miery uľahčili a spríjemnili život, vďaka nej dokážeme udržať čistejšie prostredie, v ktorom žijeme, pretože sa výkaly a špina z bytov či domov nemusí rozlievať po uliciach, ale je odvádzaná potrubím do šácht a čističiek. Tieto potrubia však treba udržiavať čisté a priechodné.

Odpad vyteká nekoordinovane

V mnohých mestách na Slovensku sú k dispozícii firmy, ktoré sa venujú čisteniu kanalizačných a odpadových potrubí, k nim patrí aj krtkovanie Nová dedinka https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-nova-dedinka-ab/. Aj tam majú ľudia možnosť v prípade potreby obrátiť sa na profesionálov, ktorí im pomôžu aj s haváriou, ktorú spôsobuje upchaté potrubie. Rokmi používania sa vo vnútri potrubia ukladajú mastnoty a iné nečistoty z odpadov v domácnostiach a nakoniec ho celkom upchajú. Odpad sa potom už nedokáže dostať potrubím ďalej, ale vracia sa späť a vyráža v drezoch či vo WC v bytoch.

Na čistenie kanalizácie sú vhodné dve metódy: vysokotlakové a elektromechanické. Najefektívnejšou a často využívanou metódou je čistenie pôsobením vysokého tlaku vody, na ktoré sa používa vodné čerpadlo, napojené na benzínový motor a s kvalitnou dlhou hadicou, na konci ktorej je tryska. Hadica môže mať až 100m, toto čistenie je rýchle, dokonalé a nehrozí pri ňom poškodenie.

Krtkovanie, či elektromechanické čistenie je druhá možnosť čistenia potrubia. Vykonáva sa pomocou elektromotora s napojenými železnými špirálami, ktoré vibrujú a točia sa zároveň, čím dokonalo vyčistia aj potrubia malých priemerov, je to ekologické a rýchle čistenie, s možnosťou využívania tam, kde nie je prípustné zaplavenie pri čistení tlakovou vodou.

Upchatý odtok spôsobuje nepríjemnosti

Firma sa okrem čistenia kanalizácie venujú aj trasovaniu a monitoringu, čo sú činnosti, vďaka ktorým dokážu predchádzať haváriám a rozsiahlym poškodeniam potrubí, lebo včas zachytia problém a dokážu ho s predstihom odstrániť. Obyvatelia sa na firmu môžu obrátiť nonstop aj počas voľných dní a sviatkov.