Najlepšie spoločenské hry, pri ktorých budete mať o zábavu postarané.

Posted on 25. 5. 2019 by

Spoločenské hry ponúkajú veľké množstvo možností. Pomôžu vám rozšíriť slovnú zásobu, obohatiť si vedomosti z určitej oblasti alebo sa viac zblížiť s rodinou a priateľmi.
Activity a Alias
Tieto dve hry sú trochu podobné. Základom sú dva tímy, ktoré spolu súťažia. V hre Alias hádate slovné výrazy, ktoré musíte nahradiť synonymami alebo inými výrazmi a váš tým to musí uhádnuť. Activity sú obohatené aj o to, že neznáme slovo môžete nakresliť alebo ukazovať. Tieto hry sú vhodné na párty aj na spríjemnenie rodinnej dovolenky, ak máte väčšie deti.

kostrka.jpg
 
Slovensko
Chcete sa dozvedieť viac o našej krásnej krajine alebo chcete, aby sa vaše ratolesti naučili niečo nové zábavnou formou? Toto je pre vás to pravé!
 
Filmové hry
Ste veľkým fanúšikom nejakého filmu? Na trhu je obrovský výber s hrami, ktoré majú filmovú tematiku. Či už milujete Pána prsteňov alebo Star Wars, určite nájdete niečo pre seba.
 
Monopoly
 Sú celosvetovo veľmi obľúbené. Či už u mladších ročníkov, ale radi po ňom siahnu aj staršie generácie. Deti si môžu vyskúšať pracovať s hotovosťou a vyskúšať rôzne stratégie.
 
Scrabble
Chcete si rozšíriť slovnú zásobu zábavnou cestou? Skúste Scrabble. Vašou úlohou je z dostupných písmen v zásobníku poskladať slovo.
 
Last night on Earth
Ak máte radi adrenalín a trochu akcie, bude sa vám páčiť. Vašou úlohou je ubrániť sa pred zombie a popri tom si môžete vyskúšať rôzne stratégie.
 
Dostihy a stávky
Táto hra sa predáva od roku 1984 a stále je veľmi populárna. V tejto hre sa takisto pracuje s hotovosťou a vašou úlohou je, čo najlepšie predpokladať situáciu a riziká, keď nakupujete kone.

dřevěné kostky.jpg
 
Dixit
Má zaujímavý koncept a rozvíja fantáziu. Kartičky neobsahujú text. Úlohou hráčov je správne uhádnuť, ktorú kartičku opisuje rozprávač.
 
Ďalšie hry, ktoré stoja za zmienku sú Osadníci z Katanu, Carcassonne a Krycie mená.
 
Vlastná hra
Ak máte radi kreatívne činnosti, pokojne si môžete vyrobiť vlastnú hru s vašimi pravidlami. Stačí, ak pospájate veci, ktoré máte radi v iných hrách a môžete hrať!
Možno vás tento článok inšpiruje oprášiť svoje staré obľúbené hry a spomenúť si tak pekné chvíle strávené s ľuďmi, ktorých máte radi.