Moderné zábradlie na váš balkón.

Posted on 23. 1. 2022 by

Na balkóny rodinných alebo bytových domov sa dnes kladú vysoké nároky nielen z bezpečnostného hľadiska. Dnes je veľmi dôležité ako tieto prvky stavieb dopĺňajú celkový vzhľad stavby a preto sa kladie veľký dôraz na výber vhodného zábradlia, ktoré je nevyhnutnou súčasťou balkónov. Súčasné moderné stavby si vyžadujú aj používanie moderných materiálov, ktoré zvýrazňujú celkový štýl stavebného objektu.

balkón

V minulosti boli používanými materiálmi na konštrukcie zábradlí hlavne kov a drevo. Masívne neestetické kovové konštrukcie bolo potrebné pravidelne ošetrovať a pretierať ochranným náterom. Majitelia rodinných domov začali používať drevené konštrukcie, ktoré síce pôsobili útulnejšie, no často nespĺňali dostatočné bezpečnostné parametre a rokmi menili aj svoje vlastnosti. Drevo vystavené nepriaznivým poveternostným vplyvom časom menilo zásadne svoj vzhľad, takže už po krátkom čase esteticky veľmi nepriaznivo narúšalo vzhľad rodinného domu. No a keď si predstavíme dnešné moderné stavby, tak spomínané materiály na balkónové konštrukcie tam určite nepatria.

balkón

Najviac používanými materiálmi na konštrukcie balkónových zábradlí sú dnes nerezová oceľ a sklo. Aj v minulosti boli tieto materiály k dispozícii, no ich vysoká cena a nízka dostupnosť boli asi najväčšou prekážkou k ich širšiemu použitiu. Tieto materiály prinášajú množstvo výhod, takže v súčasnosti prakticky nemajú rovnocennú konkurenciu. Pre nerezovú oceľ a sklo je charakteristická dlhá životnosť bez potreby zvýšenej starostlivosti o tieto materiály. Zábradlie na balkónoch z týchto materiálov bude aj po dlhých rokoch pôsobiť stále rovnako sviežo a moderne ako dnes. Navyše zábradlie z nerezovej ocele je maximálne funkčné a pevné, takže vyhovuje aj prísnym požiadavkám na bezpečnosť týchto konštrukčných prvkov. Kombinácia so sklom v čírom alebo mliečnom prevedení poskytuje množstvo nádherných kombinácií, takže si vyberie určite každý. V prípade záujmu o tento typ zábradlia na balkón cena oslovujte iba overených predajcov.