LED reflektory majstrovsky nahradili staré halogény.

Posted on 10. 10. 2021 by

LED technológia bleskovo prenikla do všetkých oblastí týkajúcich sa osvetlenia a osvetľovacej techniky. Nikoho preto neprekvapia moderné LED reflektory, ktoré patria medzi najvýkonnejšie osvetľovacie LED telesá. Pojem reflektor sme roky považovali za zdroj svetla s extrémne silným výkonom, takže sme očakávali, že do tejto oblasti LED technológia asi nezasiahne. No ako sa ukázalo, LED riešenia zvládli famózne aj túto výzvu.

reflektor osvetlenie

Svetelné reflektory fungovali kedysi na základe halogénových svetiel. Tieto dnes už nahradili výkonné LED reflektory, ktoré sú mnohonásobne výkonnejšie, bezúdržbové a majú neporovnateľne dlhšiu životnosť. Výmena vypálenej halogénovej trubice v starých reflektoroch bola v minulosti finančne veľmi náročná. Moderné LED reflektory môžu byť použité vďaka ochrane IP65 nielen v interiéri ale aj vo vonkajšom prostredí. Svoje uplatnenie si nájdu v domácnosti, no široké bude najmä ich komerčné využitie. Spomenúť môžeme osvetlenie billboardov, parkovísk, dvorov výrobných podnikov, obchodov, parkov, záhrad, obchodov alebo ateliérov. Využitie nájdu aj pri organizovaní rôznych hromadných podujatí alebo koncertov. Na rozdiel od halogénových reflektorov sú LED reflektory výrazne menšie a modernejšie, takže ich umiestnenie aj v ťažko dostupných priestoroch nie je problém.

led reflektor

Dnes sú na výber LED reflektory s viacerými výkonmi, takže každý záujemca nájde to čo potrebuje. V ponuke sú reflektory s výkonom od 10W, čo je ekvivalent 60W halogénovej žiarovky až po 200W reflektor, čo je ekvivalent až 1000W halogénu. V ponuke nechýbajú ani LED reflektory so senzorom alebo stojanom, čo rozširuje možnosť ich využitia. Kvalitné LED reflektory od renomovaných výrobcov slúžia na rozdiel od rôznych napodobenín bez problémov dlhú dobu a bez reklamácií. Aby ste sa vyhli nepríjemným prekvapeniam, nakupujte iba u overených predajcov, ktorí ponúkajú kvalitné a overené produkty.