LED osvetlenie a jeho ovládanie na diaľku

Posted on 14. 6. 2022 by

LED pásy sú veľmi štýlovým svetelným doplnkom, ktorý urobí i z nevšednej miestnosti zaujímavý priestor. Kvôli ich popularite sa natoľko rozšírili, že ich môžeme v súčasnosti nájsť v takmer každej modernej domácnosti alebo v novostavbe. Obľube sa tešia hlavne v nízkoenergetických rodinných domoch, bytoch a iných stavbách, pretože sú šetrné voči nákladom na elektrickú energiu.

diaľkové ovládanie

Ďalšou vlastnosťou, ktorá ich obľúbenosť medzi ľuďmi neustále rozširuje je odolnosť voči počasiu a podmienkam pôsobenia vonkajšieho prostredia. Vďaka tomu sa často umiestňujú aj v exteriéri, kde dokážu poslúžiť ako nádherná záhradná dekorácia či doplnok na váš plot, altánok alebo terasu. Či už preferujete klasiku, a teda skôr uprednostníte biele LED pásy, alebo je vaša hlava plná farieb, a preto radšej zvolíte pestrofarebné varianty, svetelné pásy sú skvelým dizajnovým prídavkom pre váš interiér či exteriér. Dokonca ich môžete, čo sa týka farebnosti i kombinovať alebo pokiaľ si nedokážete vybrať iba jednu farbu, môžete si kúpiť tzv. RGB LED pásy.

svetelné LED pásy

RGB LED pásy sú farebné svetelné pásy, ktorých označenie je možné odvodiť z anglických slovíčok RED = červená, GREEN = zelená a BLUE = modrá. Ide teda o osvetlenie, ktoré dokáže svietiť nie len na takéto základné farby, ale taktiež ich aj navzájom miešať a kombinovať, čo vytvára odtiene nových farieb. Vaša obývačka, spálňa či kuchyňa alebo iná miestnosť teda môže svietiť aj na oranžovo, ružovo, fialovo, žlto alebo iný farebný odtieň. Zaujímavým vie byť aj možnosť navolenia svetelného režimu, ktorý pozostáva z farebných prechodov alebo blikajúcich a ďalších možností. Vďaka tomu si môžete doma navodiť atmosféru zapadajúceho slnka či urobiť si vlastnú diskotéku. Pri zakúpení vás určite potešia aj LED ovládače pre RGB LED pásiky, ktorými môžete svetlá ovládať aj na diaľku, prípadne z inej miestnosti. Jednoducho si s ich pomocou vyberiete konkrétnu farbu, uberiete intenzitu alebo nastavíte konkrétny čas od kedy do kedy má svetlo svietiť.