Kam vyraziť s deťmi

Posted on 11. 11. 2019 by

Konečne tu máme jar a s ňou krajšie počasie, dlhšie dni a s tým aj lepšiu náladu. Ak rozmýšľate, kam sa dá vybehnúť s deťmi, tak aby to bolo zaujímavé aj pre vás a aj pre deti, dáme vám pár tipov.

zoo

1. ZOO
Ak máte detičky, určite sa potešia ak si zvolíte za svoj cieľ zoo. Na Slovensku máme peknú ZOO v Bojniciach, ale taktiež v našom hlavnom meste. Prípadne môžete zavítať k našim českým susedom do blízkeho Hodonína alebo Brna. Ak ste z Bratislavy, zoologická záhrada v hlavnom meste je ideálnym miestom na prežitie príjemného dňa.  Okrem prehliadky vzácnych zvieratiek ponúka aj jedinečný DinoPark s 3D kinom atraktívna pre všetky vekové kategórie, detské komplexy s pestrofarebnými preliezkami alebo ZOO shop. Čaká tu na Vás okolo 150 druhov zvierat. Najväčšou atrakciou sú rôzne typy opíc, na ich grimasách sa zasmejú deti, ale aj dospelí.
 
2. Spišská Nová Ves – Alex Park
Alex Park je jeden z najväčších detských interiérových parkov na Slovensku,nachádza sa v Spišskej Novej Vsi. Deti tu nájdu veľké množstvo atrakcií, napríklad tobogány, trampolíny, šmýkalavky. Vaše deti sa tu určite dobre zabavia a vy si zatiaľ môžete posedieť pri dobrej káve, prípadne sa v areály dobre najesť v niektorom z barov.

houpačky
 
3. Bratislavská Koliba
Opäť zavítame k nášmu hlavnému mestu. Bratislavská Koliba je obľúbeným miestom na krásne prechádzky v prírode, v zime sa tú dá napríklad sánkovať. Nachádza sa tu aj Lanové centrum a bobová dráhe. Lanoland Koliba je určený pre tých, ktorí sa chcú zabaviť.  Lezenie môžu absolvovať deti už od 130cm. Je tu 5 okruhov lanových dráh. Výborne sa zabavíte aj na bobovej dráhe, ktorá sa tu nachádza.
 
4. Hvezdáreň
Aj návšteva hvezdárne môže byť zaujímavým spestrením pre deti, hlavne tie staršie. Hvezdární máme na Slovensku viacero. Ak sa nachádzate na východnom Slovensku môžete navštíviť napríklad Hvezdáreň v Prešove. Táto hvezdáreň je špecializovaným zariadením, ktorého cieľom je šírenie poznatkov astronómie a príbuzných vied medzi širokou verejnosťou, vaše deti, ale aj vy si určite odnesiete odtiaľ pekné zážitky.