Jóga

Posted on 9. 9. 2018 by

Jóga bola pridaná do tradičných tréningov pre úľavu od stresu, zvýšenú flexibilitu a silový tréning. Vysoko úspešné komerčné fitness programy, ktoré často zahŕňajú "výkon" jogu na spaľovanie tukov a úbytok hmotnosti. Televízne sekvencie jogy sú k dispozícii pre začiatočníkov pomocou základných súborov póz. Mnoho základných a stredných škôl používa jogu v ich učebných plánoch telesnej výchovy.

joga

Knižnice a kníhkupectvá sú plné jogových kníh pre praktizujúcich všetkých úrovní zručností, vrátane malých detí. Takmer každé fitness centrum ponúka nejaký typ triedy jogy. Existuje Ashtanga joga pre meditáciu a vizualizáciu; Hatha jóga pre fyzickú silu a blaho; a Raja jóga pre uvoľnenie stresu a jasnosť myslenia.
Niektoré z najnovších trendov jogy zahŕňajú "horúcu" jogu, ktorá sa uskutočňuje v saune alebo inej vlhkej atmosfére a aktívna jóga, ktorá sa vykonáva bez oblečenia akéhokoľvek druhu. Fanúšikovia horúcej jogy sa domnievajú, že zvýšený výkon potu pomáha vyčistiť telo zvnútra aj z vonku. Praktizujúci aktívnej jogy rýchlo obhajujú svoju nezvyčajnú disciplínu, pričom trvajú na tom, že je to legitímny spôsob, ako vytvoriť spojenie medzi telom a duchom a nezahŕňa voyeurizmus alebo sex akéhokoľvek druhu.

meditace

Zdravotné výhody
 
Rôzny odborníci odporúčajú jogu na liečbu alebo prevenciu problémov od zápchy po rakovinu. Jóga je známe, že znižuje stres a ďalšie duševné obavy. To môže byť veľmi užitočné pre ľudí, ktorí majú ťažké problémy zamerať svoje myšlienky, alebo tí, ktorí sú sužovaní depresiou alebo úzkosťou. Rôzne pozície sa zameriavajú na rôzne oblasti tela, takže je ľahké navrhnúť prispôsobenú postupnosť jogy na riešenie vašich zdravotných problémov.

cvičení

Jóga nás učí hodnotné ponaučenia od odchodu od každodenných stresov a chvíľu sa pozrieť dovnútra. Povzbudzuje nás, aby sme  pamätali na naše telá a to, čo sme do nich vložili. Namiesto toho, aby sa zapojili do bezduchého jedenia alebo používania chemických látok na potláčanie emočnej bolesti, praktizujúci sa naučia venovať pozornosť skutočným potrebám ich tiel a duší.