Jednoduché tipy ako premeniť novostavbu na útulný domov

Posted on 16. 7. 2019 by

Gratulujeme! Tento dom bude odteraz vašim novým domovom. Že vám tak nepripadá? Máme pre vás tipy ako zútulniť akýkoľvek dom a urobiť z neho váš domov.obývací pokoh.jpg
Hoci sú tmavé lesklé povrchy práve v móde, vyvarujte sa ich. Radšej do domu vneste trochu útulnosti pomocou drevených prvkov. Stačí naozaj málo, napríklad drevené poličky alebo stoličky. Miestnosť sa hneď prejasní a poskytne pocit domova. Možno to bude tým, že nám drevo evokuje teplý krb domova.
Čo robí domov domovom je život. Vdýchnite ho hlavne spálni a obývačke, miestam, kde budete tráviť pohodové chvíle. Rozvešajte fotky rodiny, vás, šťastných momentov. Fantázií sa medze nekladú a ozdobné fotorámiky dnes zoženiete za babku. Druhou vecou, ktorá prináša do domu život sú kvety. Je úplne jedno či to bude vždyzelený tučnolist alebo kvitnúca orchidea. Okrem iného ich zelená farba upokojuje a harmonizuje našu dušu, čo je vítané plus. Sú tiež prospešné pre naše zdravie pretože pohlcujú elektrosmog.dekorace.jpg
Že sa stále necítite útulne? Nechajte hovoriť vašu dušu a buďte kreatívni! Vymaľujte biele steny farbami, ktoré sa vám páčia. Obzvlášť vhodné sú farby oranžová, žltá, okrová a zelená. Druhou variantou sú tapety, ktoré ozvláštnia každú domácnosť. Nebojte sa kombinovať farby, vzory alebo rôzne tapety. Fantázií sa medze nekladú, je to predsa váš domov.
Knihy. Vneste do svojho príbytku svoje obľúbené príbehy a cíťte sa ako doma pri ich čítaní na kobercoch či koberčekoch. Urobte si pohodlie na svojom gauči s krásnymi trendy vankúšmi a cez posteľ si prehoďte prehoz presne podľa vášho gusta.
A posledný tip – zaplňte poličky. Zaplňte ich malými bytovými doplnkami, tonou fotiek, výstrižkami z novín, dobrými DVDčkami, jednoducho hocičím čo máte radi. Môžete využiť napríklad vonné sviečky vašej obľúbenej vône. Kto povedal, že váš dom nemôže voňať vianočnými koláčikmi v auguste?