Geniálne triky s banánovou šupkou

Posted on 8. 11. 2019 by

Banán ukrýva v sebe množstvo dôležitých minerálov,  živín a vitamínov. Preto niet divu, že jeho konzumácia je pre naše telo prospešná. Možno vás to prekvapí, ale ani šupku z banánu by sme nemali hneď zavrhnúť a len tak vyhodiť, pretože je to veľká škoda! Presvedčte sa o tom v nasledujúcich riadkoch.

banán

  • Zosvetlenie zubov

V banánovej šupke sa nachádza predovšetkým  draslík a horčík. A práve tieto dve látky sa starajú o prirodzený bieliaci efekt. Pre dosiahnutie belších zubov ich potrite vnútornou stranou šupky  a nechajte minimálne 10 minút pôsobiť. Následne so suchou zubnou kefkou vyčistite zuby. Nakoniec vypláchnite ústa čistou vodou a ako ste zvyknutí umyte zuby zubnou pastou. Aby bola táto celá procedúra účinná a vy ste zaznamenali belšie zuby, je potrebné to opakovať  v časovom intervale denne 2 týždne.

  • Zbohom bradavice

Prekryte ich jednoducho šupkou, ktorú zafixujete na pokožke, na konkrétne miesto kde sa bradavica nachádza. Dva krát denne je potrebné to vymieňať alebo rovno nechať pôsobiť cez noc. Ušetríte tak na náplastiach a rôznych prípravkoch na bradavice.  Stojí za to  vyskúšať to.

zuby

  • Pomoc pri podráždení pokožky

Svrbiace vyrážky po uštipnutí hmyzom a  vonkajšími vplyvmi spôsobená citlivosť a začervenanosť pokožky sa dá jednoducho odstrániť, keď priložíme vnútornú stranu šupky na postihnuté miesto. Pritlačíme a chvíľu počkáme kým sa podráždenie nezmierni.
 
 
 

  • Vyleštenie príboru alebo šperkov

Znovu lesknúci sa chróm, striebro či oceľ?  Stačí potrieť šupkou, k tomu so suchou handrou poriadne preleštiť alebo umyť pod tečúcou vodou-  voilà. Hotovo!

  • Hnojivo pre rastliny

Ako už bolo vyššie spomínané banánové šupky obsahujú draslík, ktorý je dôležitý aj pre rastliny. Prospieva to hlavne mladým rastlinkám, sadeniciam, kultivarom ruží. Šupky nakrájajte na menšie kúsky a pridajte už k zakorenením rastlinám alebo ich usušte, následne rozomeľte a použite ako hnojivo do pôdy.