Domáca zábava na dlhé zimné večery

Posted on 26. 4. 2018 by


Zima napína svoje chápadlá a už onedlho na Jána sa nám začnú predlžovať noci a skracovať dni. Hoci sa to vôbec nezdá, už to takto funguje dlhé stáročia. Na Jána teraz v júni býva najdlhší deň. Hovorí sa, že svätojánska noc má svoju moc. Ale preto sme sa tu nezišli v tomto článku.
Dlhé zimné večery bývajú často nudné. Preto vám prinášam zaručený tip, ktorý vás nenechá nudiť sa. Nuda vás nepostihne ani za svet. Nebojte sa.

mýdlo

MYDLO

Asi si poviete, že čooo mám sa umývať?
Nie, nie, žiadne také. Akože nieže by ste nemohli. Kľudne, môžete, ale to nie je to, čo vám chcem odporučiť.

Výroba mydla

Počas dlhých zimných večerov sa dajú vykonávať rôzne činnosti. Najlepšie sú také činnosti, ktoré sú aj užitočné. Keď človek chce vždy si niečo nájde na robotu. Ale keď náhodou nebudete mať čo, tak skúste vyrábať mydlo. Mydlo sa dá pohodlne vyrábať z mydlovej hmoty.

koupel

Výroba z mydlovej hmoty

Mydlová hmota sa dá kúpiť už aj v obchode, ale väčší výber budete mať na internete. Hlavne si treba vyberať takú, v ktorej nebude veľa nežiadúcich látok, ako napríklad SLS. To je látka vďaka ktorej váš šampón alebo mydlo pení. Ale pena nám nezaručuje, že budeme aj čistý. Je to iba pocit, že sme sa naozaj umyli, keď nám to penili. Mydlovú hmotu si treba vyberať starostlivo, aby vaše mydlo bolo aj dostatočne užitočné pre vás a žiadúce.

Takáto výroba mydla nie je vôbec nebezpečná. Keby ste vyrábali mydlo pôvodným receptom, tak by to nebolo pre vás skoro vôbec bezpečné. Pri takej výrobe sa pracuje so žieravinou s hydroxidom sodným alebo draselným. A pri takej výrobe by ste museli dávať riadny pozor. Mydlová hmota je však úplne bezpečná a už je v podstate zmydelnená. Len si treba starostlivo vybrať, s ktorou mydlovou hmotou budete pracovať.

Neváhajte preto už aj pozrieť ponuku mydlových hmôt, aby ste sa poriadne pripravili na zimu, aby ste mali čo robiť počas dlhých zimných večerov.