Dobicyklujte sa ku krásnym miestam a k štíhlej línii.

Posted on 12. 11. 2019 by

Keď nemáte radi beh, dlhé prechádzky, ci turistiku, ale pobyt vonku áno, bicykel by mohol byť ideálnym spoločníkom pre Vás, ale aj pre Vášho partnera. Veď, čo môže byť krajšie, ako sa vo dvojici bicyklovať a objavovať nové zákutia, nie len Vášho mesta.

cyklistika

Bicyklovanie

To tu bolo vždy. No, v súčasnosti je naozaj obľúbeným športom a spôsobom trávenia voľného času. V závislosti od Vašej náročnosti sa odvíja aj finančné zaťaženie Vášho rozpočtu touto zábavkou. Ak si však nepotrpíte na drahé značky, základný horský bicykel Vás môže stáť pár stovák eur. Mestský bicykel ešte oveľa menej. Samozrejme, môžete investovať aj do oblečenia, topánok a ďalších doplnkov, ale nie je to nevyhnutnosť.

Samé pozitíva

Okrem blahodarných účinkov na Vaše telo, ako je zlepšenie kardovaskulárneho systému, balansu, flexibility, priaznivo vplýva aj na redukciu hmotnosti. Taktiež bicyklovanie má pozitívne účinky aj na redukciu stresu a na celkové spevnenie Vášho tela.
Nezáleží na tom, či bicyklujete súťažne, alebo len tak pre potešenie, po príchode do cieľa sa budete cítiť výborne, zrelaxovane a príjemne unaveno. Nakoľko endorfíny robia svoje, určite Vám únava vadiť nebude!

kola

Nie len do prírody…

Presne tak. Ak Vás príroda až tak predsa len neláka a ste skôr mestský typ, prejdite zápcham a plnej mestskej hromadnej doprave práve bicyklom. Auto nechajte doma. Minimálne počas jari a leta. Do práce, z práce, do mesta, na nákupy, na poštu, alebo na kávu s kamarátkami. Keď nemáte radi samotu, zavolajte partnera, či kamaráta. Vo dvojici sa Vám budú možno ľahšie prekonávať potrebné kilometre. A čo je dôležité, pri jednoduchých a zdanlivo obyčajných činnostiach budete neustále v pohybe a tým pádom aj Vaše kilogramy pôjdu dole.

Základná výbava:

  • Bicykel
  • Cyklistická prilba
  • Svetlá, reflexné prvky
  • Dobrý zámok
  • Košík (pre mestský bicykel)