Čo vidieť v Bangkoku?

Posted on 26. 1. 2019 by

Už ste si zakúpili letenku a vlastne ani neviete čo tam máte robiť a čo vidieť? Ponúkame Vám niekoľko tipov čo sa oplatí aspoň raz v živote vidieť?

  1. Sak Yant – magické tetovanie

Stojí za to vedieť , že Sak Yant znamená vzdanie sa alkoholických nápojov a iných obmedzení. Výlet do chrámu Wat Bang Phra z Bangkoku za čarovným tetovaním zaberie viac ako pol dňa.

bankog

  1. Železničný trh Maeklong

Trh sa nachádza v blízkosti Bangkoku. Dostanete sa k mini-basu, autobusu alebo taxíku.Na túto cestu budete potrebovať  jeden celý deň.

  1. Plávajúci trh Talingchan

Chutné jedlo – to je dôvod, prečo stojí za to ísť na trh Talingchanu. A tiež preto, že nie je preplnený turistami a zachoval si svoju atmosféru. Tretí argument je jednoduchý – trh je veľmi blízko k Bangkoku, je malý a cesta trvá len pol dňa.

  1. Monkey Temple 180 km od Bangkoku

Ak máte v Bangkoku jeden celý deň navyše a chcete vidieť mesto opíc, navštívte  chráme opíc Lopburi.

  1. Starobylé mesto Ayuthaya

Výlet do Ayutthaya môže trvať od polovice do celého dňa. Miesto je veľmi chladné. Môžete sa tam dostať taxíkom alebo mini basmi z ulice Khao San Road alebo pamätníka víťazstva.

  1. Thajsko najlepšia pláž na 3 hodiny jazdy od Bangkoku

Je tu jedna vec, ktorej je pre mňa ťažké uveriť, ale je to tak. Jeden z mojich najobľúbenejších pláží v Thajsku sa nachádza v Pattaya a konkrétnejšie na Koh Lan. A to znamená, že ak ste v Bangkoku a neviete kam ísť na 2-3 dni, potom si môžete zariadiť nerealistické stretnutie na vysokej úrovni s úsvitom na prahu dreveného bungalovu na úplne opustenej pláži s čistou vodou a azúrovým morom.

budha

  1. Galérie

V Bangkoku, veľa rôznych umeleckých galérií a výstav. Zvyčajne sa na ne dostávam náhodou – jednoducho chodím, vidím a vstupujem. Jedno zo zaujímavých miest – Bangkok Art & Cultural Center – sa nachádza na Národnom štadióne BTS, priamo oproti MBK. Tam sú vždy nejaké výstavy a podujatia.