Čo by ste mali mať vytlačené na svadbu?

Posted on 10. 11. 2021 by

K najpamätnejším dňom v živote sa určite radí svadba. Väčšinou teda k tým pekným a vydareným životným momentom, hoci pochopiteľne príprava na tento deň môže so sebou priniesť určitý stres a obavy z mnohých povinností, ktoré budú mať svadobčania voči pozvaným. Teda pravdepodobne voči svojim najbližším, ktorých na túto svoju svadbu pozvú.

Nevesta s kyticou

Pretože je výhodou myslieť na mnohé veci už vopred a trochu to celé dopredu zorganizovať. O to ľahšie a prehľadnejšie potom bude prebiehať samotná svadba a svadobná hostina.

  • Ak bude zabezpečené menu jedálneho a nápojového lístka, zasadací poriadok, etikety na fľašiach a ďalšie náležité veci, ktoré budú viesť k prehľadne zorganizovanému priebehu.

K týmto náležitostiam teda bude potrebné využiť predovšetkým grafické a tlačiarenské služby. Konkrétne si k daným čelom budete musieť nechať vytlačiť zodpovedajúce položky.

A začína to hlavne svadobnými oznámeniami. Pretože svadobné oznámenia by mali byť logicky vytlačené, pripravené a rozoslané ešte pred svadbou. Práve tie sú akýmsi základom a „štartovacím signálom“, že sa onedlho začne pripravovať svadobná hostina, na ktorú sú tí, ktorým prišlo oznámenie alebo pozvánka, srdečne pozvaní a očakávaní. Pri zhotovovaní svadobných oznámení sú na výber tie najzaujímavejšie moderné, ale aj tradičné motívy, hlavne ak si ich objednávate cez internet, máte možnosť s prehľadom si navoliť zodpovedajúci vzhľad, formát a motív.

  • K takémuto štýlovému oznámeniu sa následne zvykne prikladať aj pozvánka k svadobnému stolu.

A keďže sa dostávame aj k téme svadobný stôl, zároveň by sme mali myslieť tiež na vytlačenie zasadacieho poriadku.

Víno, šampanské

A pokiaľ sa za stolom budú nachádzať menovky pre konkrétnych hostí, bude to predsa oveľa prehľadnejšie a každý bude ihneď vedieť, „kde je jeho miesto“. Vyhnete sa tým zbytočnému chaosu.

Následne sa dostávame do bodu, akým je hostina a s ňou súvisiace vytlačené svadobné menu a takisto etikety na fľaše.