Čerstvý štart na leto: 5 spôsobov, ako si upratať šatník

Posted on 25. 4. 2018 by


1: Triedenie
Po prvé, zoraďte si oblečenie podľa typov, napríklad letné, jesenné, zimné a jarné. Potom oblečenie rozdeľte na dve skupiny, to ktoré si necháte a to ktoré dáte preč. Vytrieďte veci, ktoré sa vám nepáčia, nesedia vám alebo ste ich nemali na seba 2 roky. Akonáhle to skončíte, mali by zostať len veci, ktoré sú vhodné a ktoré budete pravidelne nosiť.

apartman

2: Usporiadanie
Po triedení si musíte vytvoriť organizovaný systém pre všetko zvyšné oblečenie a doplnky. Niekto si ukladá oblečenie podľa farby, my odporúčame usporiadať ho podľa použitia. Veci, ktoré budete môcť nosiť v každom období si dajte do popredia, alebo ich oddeľte od ostatných. Zimné kabáty dajte dozadu a potom ich v zime vyberiete. Teraz sa zamerajte hlavne na letné oblečenie, aby ste ho mali po ruke a nemuseli v skrini hrabať.

3: Skladanie
Správne skladanie oblečenia vám ušetrí veľa priestoru. Urobte si viac priestoru vo vašich zásuvkách tým, že zložíte oblečenie správnym spôsobom. Je úžasné, ako jednoduché skladacie techniky môžu ušetriť mnoho miesta v šatníku. Navyše, pomocou týchto metód budete skutočne schopní vidieť všetko svoje oblečenie. Čerpajte techniku správne skladania z internetu – z videí na YouTube. Dá sa tam nájsť veľa efektívnych techník.

4: Použitie úložných boxov.
Je dôležité udržiavať šatník úhľadný. Kúpte si v obchode boxy, ktoré sú vhodné na organizáciu oblečenia a doplnkov. Nielenže vám ušetria priestor, ale aj bude vaša skriňa vyzerať lepšie a prehľadnejšie. Nebudete nervózne, keď budete niečo rýchlo niečo hľadať. Takéto boxy nájdete napríklad v Ikea.

šatna

5: Štýlovosť
Teraz, keď ste všetko zorganizovali, urobte si skriňu skutočne krásnou s niektorými úpravami. Zaveste zrkadlá na vizuálne zväčšenie malého priestoru v skrini. Vyberte správne osvetlenie, aby ste zosvetli tmavý priestor a lepšie pri hľadaní niečoho videli.