Boj proti depresii

Posted on 8. 2. 2022 by

V dnešnej dobe sa stretávame s čoraz väčším množstvom ľudí, trpiacich depresiou. Len málokto si to však prizná. Depresia sa prejavuje zhoršenou náladou, nechutenstvom vykonávať bežné aktivity a pocitom menejcennosti. Vznik depresívnych stavov je individuálny. Vo veľkej miere však za to môže stres, množstvo každodenných povinností a neriešená únava.

Únava zanechá na človeku veľké stopy. Málo energie a veľa roboty sa prejaví aj na našom duševnom zdraví. Preto je potrebné pravidelne užívať produkty, ktoré nám s rovnováhou duševného zdravia pomôžu. Pri zvýšenej miere stresu a povinnosti sa zamerajte najmä na magnézium a vitamín C. Na depresiu a únavu Nutrifit.

únava

Magnézium.

Magnézium je dôležité dopĺňať každodenne. Stravou nie sme schopný doplniť také množstvo, aké naše telo potrebuje. Magnézium má vplyv na správnej pracovanie nervovej sústavy a zabezpečuje kľudný a kvalitný spánok. Priveľká záťaž na telo a stres vo zvýšenej miere sa prejavia podráždenosťou a únavou. Práve magnézium je záchranná brzda pri týchto stavoch.

Vitamín C.

Vitamín C je spojený najmä s našou imunitou. Určite sa stretli ste sa stretli s odporúčaním užívať vitamín C počas chrípky či nachladnutia. Naše zdravie však začína dobrou imunitou. Každodenným prísunom vitamínu C nič nepokazíte, práve naopak, posilnite si imunitu a zdravie.

depresia

Posledné mesiace boli pre ľudstvo výzvou v oblasti duševného zdravia. Väčšina ľudí sa cítila opustená a vyhorená. Pri takýchto zvýšených podmienkach na vznik depresie si zaobstarajte čaj. Šálka kvalitného čaju proti unavené a depresii vám zdvihne náladu a budete sa cítiť oveľa lepšie. K tomu si za nezabudnite navodiť príjemnú atmosféru. Zapáľte si sviečku a do domácnosti rozmiestnite levanduľu. Vôňa levandule pôsobí upokojujúco na naše zmysly a celkové duševné zdravie. Mať psychiku v rovnováhe je veľmi dôležité. Preto už aj pri prvých príznakov únavy či depresie siahnite po prvej možnej pomoci.