Ako sa zabaviť na internáte, keď nejde internet?

Posted on 20. 6. 2018 by

Niekedy sa však stane, že aj na internáte nejde internet a študenti sú vtedy stratení, pretože nemajú čo robiť. Samozrejme, netýka sa to tých, čo majú internet v telefóne, hoci takých je už väčšina. Bohužiaľ. Potom sa to šíri ako vírus a za chvíľu na zemi nezostane človek bez internetu v telefóne. Česť výnimkám. Ja som jedna z nich J, takže česť mne. Preto vám prinášam zopár nápadov:

staré knihy

1.       Kniha– Dobrá kniha nikdy nie je zlá. Čas, ktorý strávite pri čítaní knihy je naplno využitý. Trénujete si svoju pamäť, oči a vzdelávate sa. Oveľa lepšie ako čítanie článkov na internete. Z každej knihy si môžete odniesť to svoje, ktoré sa vám zíde v ďalšom žití života. Ja za týždeň stihnem prečítať aj dve knihy a to ich čítam len po večeroch, keď nemám nič iné na práci. Nejaké dve – tri hodinky denne. Možno ani to nie. Samozrejme, čítajte tak, aby ste si z tých kníh aj niečo pamätali.

piškvorky

2.       Krížovky, osem-smerovky alebo sudoku– ďalšie skvelé vymoženosti dôb minulých, ktorými si krátili čas naši rodičia alebo aj naši starí rodičia. Čas pri lúštení krížoviek a podobných lúštenín je plne využitý, pretože sa vám odmení dobrou pamäťou aj vo vyššom veku. Čím viac budete lúštiť, tým viac budete vedieť. Na začiatok si vyberte ľahké krížovky, aby ste neboli hneď zo začiatku sklamaní. Aby vás to neodradilo hneď na začiatku. Nebojte sa, časom sa dostanete aj k tým ťažším a ťažším krížovkám, osem-smerovkám a sudoku. Sudoku som však ešte stále neprišla na chuť a príde mi to veľmi ťažké.

3.       Spoločenské hry – ak vás nuda kvári viacerých nie je nad to zaobstarať si nejakú spoločenskú hru. Hoci aj nebude vzdelávacia, na zábavnej sa môžete výborne nasmiať. Určite viac ako keby ste sa každá sama dívali do svojho telefónu. Samozrejme, ak ste na internáte sama veľmi vám tento tip nepomôže.

4.       Varenie. Na internáte často bývajú aj kuchynky aspoň s jedno alebo dvojplatničkou. Svoje kuchárske schopnosti sa môžete snažiť zlepšovať aj tam. Nezáleží na tom, čím začnete. Dôležité je začať.

křížovky

Tieto predchádzajúce tipy sa dajú využiť, keď vonku nie je príjemné počasie a vy radšej strávite čas vo vnútri. No, ak je vonku krásne počasie, oplatí sa tráviť čas vonku. Na čerstvom vzduchu, na slniečku. Určite si vymyslíte nejaký výlet, kam by sa dalo ísť na prechádzku, prípadne si požičať bicykel alebo podvečer sa ísť okúpať. Rátam s tým, že na internáte ste ostali preto, že cez deň chodíte do práce, aby ste si cez prázdniny niečo zarobili.