Akého si vybrať domáceho miláčika?

Posted on 17. 5. 2018 by

1.       Pes – Klasika. Množstvo humorných situácií a zábavy. Ideálny aj ako športový partner. Je možné ho kvalitne vycvičiť a naučiť na množstvo vecí. Môže mať veľa praktického využitia. Vyžaduje však veľa investovaného času. Je potrebné s nimi chodiť na povinné očkovania, a finančne vás vyjdú asi najdrahšie. Vždy váš príchod domov ale privíta s nadšením, bude vás zbožňovať. Psy sú skutočne najlepšími priateľmi človeka.

pes

2.       Mačka –Väčšinou sa človek rozhoduje medzi týmito dvomi zvieratami, pretože sú najlepšie domestikované. Vyžaduje menej investovaného času a peňazí ako pes, no napriek tomu to nie je najmenej. Mačky sa k človeku rady prituľujú a zbožňujú, keď ich ich daný majiteľ rozmaznáva. Sú však tvrdohlavé a takmer vôbec sa nedajú vycvičiť. Inými slovami, robia si čo chcú a vy proti tomu dokážete spraviť málo.

3.       Papagáj –Môže predstavovať zaujímavého priateľa. Nie je síce veľmi prítulný, no do domu alebo bytu určite pridá do exotiky. Môžete ho naučiť slová a výrazy a komunikovať s ním. Pri naučených slovách si však musíte dať pozor, aby náhodnej návšteve neprezradil niečo, čo nechcete, aby vedeli.

4.       Hlodavce –Zaujímavá kategória. Nemajú síce žiadne praktické využitie a nedostanete od nich veľa prejavov lásky, ale deti ich zbožňujú a rady sa s nimi hrajú. Sú tiché, nevydávajú žiadny rušivý zvuk, maximálne keď si behajú svoju pravidelnú trasu na koliesku. Majú ale celkom intenzívny puch a je potreba im často čistiť klietku.

kočka

5.       Rybky –Spĺňajú dizajnový prvok domu. Pekne spravené akvárium s exotickými rybami a vodnými riasami budí pozornosť každej prichádzajúcej návštevy.

6.       Korytnačka –Taktiež od nej nedostanete veľa lásky. Je lepšie ju mať na záhrade v domácom jazierku, ako v akváriu, pretože rybičky mu náramne chutia.
Zvierat je samozrejme oveľa viac a som si istý, že si každý príde na to svoje podľa toho, čo mu vyhovuje najviac.