Aká je vaša predstava dokonalého domova?

Posted on 27. 4. 2019 by

Keď som bola dieťa, až tak som nad tým premýšľať nezvykla, avšak teraz, keď som už dospelá a mám partnera, často spolu premýšľame o tom, akoby sme chceli aby raz vyzeral náš vysnívaný domov. Ten, ktorý bude náš a my sa doň budeme vracať ako „k nám domov“. Pretože ak sa do niekoho zamilujete a chcete s ním stráviť zvyšok života, všetko sa zrazu začne zdať byť o toľko jasnejšie a preto aj predstava osamostatnenia sa zdá ako nádherný nápad a moment, ktorého sa už obaja neviete dočkať.

architektura

Spomínam si, že som sa raz nechala skutočne uniesť a vyrozprávala som mu moje predstavy a nápady, akoby som chcela aby to všetko bolo, akú mám v hlave dokonalú predstavu toho ako spolu budeme žiť, ako to bude kde vyzerať, aké budú steny a aké podlahy. Keď videl ako som sa nadchla a ako ma celá tá predstava spoločného domova vzrušila, povedal mi na to, že to všetko chce aj on, lebo to chcem ja a som z toho šťastná.

Samozrejme, že nedovolím aby bolo všetko v našom domove len podľa mňa, chcem aby sme ho zriaďovali spoločne, pretože len to mu dodá tú správnu vôňu domova. Navyše milujem nápady môjho priateľa, vo veľmi veľa veciach sa zhodneme a preto som presvedčená o tom, že náš spoločný dom bude nádherný.
Snažte sa preto vytvoriť si doma príjemnú atmosféru, ktorá vám dvom najviac vyhovuje a kombinovať prvky, ktoré máte obaja radi. V tom prípade budete obaja spokojní. Treba jednoducho robiť kompromisy a nehádať sa za maličkosti.

rostliny

A azda najdôležitejšie preto podľa mňa je podieľať sa na zariaďovaní spolu, robiť veci jednoducho spolu. Samozrejme, ak váš partner jednoducho nemá rád zariaďovanie domu, tak ho s tým asi toľko nezaťažujte, ak vás to jednoducho baví, vyšantite sa na zariaďovaní sama alebo sám. Hlavne nezabúdajte, že najdôležitejšie je, aby ste sa tu cítili pohodlne a útulne. A samozrejme, priniesli do vášho nového domova veľa veľa lásky, pretože to je to, čo domov potrebuje zo všetkého najviac.