Nebojte sa vycestovať

Posted on 28. 6. 2018 by

Keď príde leto, ľudia jednoducho automaticky rozmýšľajú nad tým, kam by chceli ísť na dovolenku a kam by na dovolenku aj mali ísť. Je to taká klasika a je jasné, že nech sa deje čokoľvek, proste to takto vyjde. Ale ľudia, ktorí majú brutálnu fóbiu z cestovania teda asi veľmi veľa nepocestujú. To však neznamená, že by ste nemohli niekam ísť. Že by ste nemohli niečo urobiť. Otázne je, ako sa vlastne dá naozaj bojovať s fóbiou z cestovania. Asi je jasné, že aj keď by ste možno chceli niekam ísť a niečo krásne vidieť, nejaká maličkosť vo vašom vnútri vždy spôsobí jedine to, že sa zbrzdíte a nechcete ísť už nikam.

relax
 
AKO VZNIKÁ FÓBIA Z CESTOVANIA?
Možno máte pocit, že niektoré veci nie sú presne také, aké by ste chceli, aby boli. Ale keď sa zamyslíte nad ľuďmi, ktorí sa boja cestovania, musíte vedieť aj to, že v každom prípade to býva presne tak, ako si myslíte. Fóbia z cestovania väčšinou pramení zo samotnej cesty. Máte obavy z toho, že sa stane niečo, s čím nerátate. Keď sa do toho zapoja nevoľnosti počas cesty autom alebo autobusom, je jasné, že sa vám proste nikde ísť nechce. Ale žiadne obavy. Je jasné, že sa s tým dá niečo robiť.

auto
 
NEBUĎTE ZAVRETÝ DOMA
Najúčinnejší recept na to, ako zatočiť s fóbiou je samozrejme robiť to, čoho sa bojíte. Ono to možno teraz znie trochu pritiahnuté za vlasy, ale verte tomu, že nakoniec bude presne toto niečo, s čím sa budete vedieť stotožniť. Začnite s malými cestami a pokračujte ďalej. Verte nám, že toto je naozaj niečo, čo vás postrčí ďalej, pretože nech sa deje čokoľvek, na tomto vám bude vždy záležať. Keď budete postupne zväčšovať vaše trasy, asi vám bude jasné, že nakoniec presne toto bude niečo, čo sa vám bude páčiť. Keď uvidíte, že všetko okolo vás je veselé a dôležité a že cestovanie k tomu jednoducho patrí. Nebojte sa toho, čo je okolo vás.