Nafukovacia vírivka lepšia než vstavaná?

Posted on 5. 7. 2019 by

Inštalácia
Vstavaná potrebuje odborníka na inštaláciu, murára na osadenie, inštalatéra na pripojenie a aj elektrikára, ak máte špeciálne požiadavky na prívod energie. Nafukovacia, pokiaľ si vyberiete model s ideálnym riešením veľkosti, konštrukcie a tvarovania, ktoré vám bude vyhovovať, sa dá postaviť oveľa ľahšie a nie je na to nutné vlastniť diplom, alebo mať za sebou prax.vířivka.jpg
Konštrukcia
Rozdiel najpodstatnejší je v konštrukcii vírivky. Na vstavanú potrebujete vhodný priestor, všetky prívody, výstavba miesta je dlhšia a náročnejšia. Je nutné počítať s vyššími nákladmi pri osadení, pri ľuďoch a aj trvá to dlhšie. Vstavaná má viac dielov, ktoré ak sa pokazia, ich výmena je ťažšia. Údržba nafukovacej prenosnej vírivky je nakoniec predsa len jednoduchšia.
Keď zavadzia, ide preč
Nafukovacia prenosná vírivka má jednu nespornú výhodu. V prípadoch, kedy nemáte veľký priestor napríklad v zimnej záhrade, či na terase, viete ju presunúť, alebo celkom zbaliť. Ak akokoľvek zavadzia a nemá využitie, dá sa zbaliť a skladovať niekde mimo dohľad. Vstavaná sa nedá skryť a vyžaduje si plachty a zakrytie počas zimy. Práve zimné mesiace sú pre vonkajšie vírivky najhoršie a niektoré súčasti vnútornej konštrukcie môžu zle znášať zmeny teploty.
Nafukovacia vírivka je lacnejšia
Nafukovacie prenosné vírivky sú skvelé určite aj preto, že stoja len pár stoviek eur. Vstavané si vyžadujú mimo nákladnú konštrukciu dostatočne veľké vozidlo na prevoz. Samozrejme, niečo také vyvolá rozruch medzi susedmi, no hlavne to niečo stojí. Stavitelia, inštalatéri, všetky náklady okolo. Pokiaľ sa poznáte a viete, že vírivka nie je ten najväčší sen a neudrží si vás tak silno, ako niektoré iné sny, možno jednoducho viete, že vyhadzovať 1500 EUR alebo 400 EUR je skrátka podstatný rozdiel. Cenové hladiny sú ale v tomto prípade naozaj len orientačné.whirpool.jpg
 Ľahšie ju predáte
Poznáme to. Kúpime niečo, po čom snívame, avšak nakoniec nás to neuspokojí tak veľmi, alebo tak často, ako sme predpokladali. Niekto túži po výdobytkoch modernej doby, ale nemusí ho tento výdobytok tak uspokojiť. Oveľa výhodnejšie sa vtedy javí rozmyslenie si záujmu o túto modernú vymoženosť, ak ju je možné bez problémov a búrania odstrániť, či predať. Nafukovacia vírivka sa naozaj dá oveľa ľahšie predať, ako klasická vírivka. Výhodná cena zaujme, skladnosť a váha sú tiež výhodou pre ktorú je preprava vírivky vyriešiteľná osobným autom bez nutnosti hľadať nákladné taxi s dostatočne veľkým priestorom.