Kedy budete kupovať mobilný telefón?

Posted on 12. 5. 2019 by

Aj napriek oslnivému množstvu nových zariadení, ktoré boli vystavené na nedávnom Kongrese mobilného sveta v Barcelone: ​​telefóny, ktoré sa skladajú, telefóny s tlačidlami, telefóny s obrovskými batériami, drahé telefóny, telefóny s rozpočtom, telefóny s 5G-ready … nie sú presne odletené police.

mobil
 
Celkový prevádzkový zisk spoločnosti Samsung sa v prvom štvrťroku 2019 medziročne znížil o 60%.
 
Apple znížil svoje predpovede predaja iPhone na začiatku roka, pričom obviňoval spomalenie, najmä v Číne.
 
Od tej doby sa premiestnil, aby sa zameral skôr na služby ako na gadgety, predstavil novú platformu pre streaming TV, herný portál a kreditnú kartu na hviezdnom podujatí v marci, na ktorom sa zúčastnili Oprah Winfrey a herec Reese Witherspoon – s novým zariadením v nedohľadne.
 
Tržby v Číne, najväčšom svetovom telefónnom trhu, sa vo februári 2019 medziročne znížili o 20%.
 
To je ich najnižšia za šesť rokov, podľa údajov zverejnených štátom prepojenou výskumnou jednotkou Čínskej akadémie informačných a komunikačných technológií.
 
Predaj sa už v Európe spomaľuje, hovorí Marina Koytcheva, analytička technologických trhov CCS Insight a inde, s možnou výnimkou Indie a Afriky.
 
"Nemyslím si, že som za posledných 10 rokov videl trh s takým negatívnym výhľadom," hovorí.
 
"Nemyslím si, že by sme opäť videli rast pred piatimi alebo desiatimi rokmi."

obchod
 
Inovácia (alebo nedostatok)
Špičkové telefóny sa v posledných rokoch dramaticky zvýšili. V roku 2017, Apple odvážne rozbil $ 1,000 (€ 820) cena bod s iPhone X, nasledovaný Samsung s Galaxy Note 8.
 
"Za necelý rok sa telefón vo výške 1000 USD stal úplne normálnym," poznamenal Vlad Savov na internetovej stránke Verge v auguste 2018.
 
Kritici telefónneho priemyslu tvrdia, že v rovnakom čase sa inovácie zastavili. Každý nový telefón môže mať o niečo lepší fotoaparát, o niečo rýchlejšie procesory ako posledný, ale pre priemerného spotrebiteľa je jeden čierny obdĺžnik skoro nahradený iným.
 
V posledných niekoľkých týždňoch, Huawei a Samsung predstavili nový pohľad na čierny obdĺžnik – skladací telefón.
 
Huawei Mate X sa zloží do 8-palcového zariadenia. Má schopnosti rozdelenej obrazovky, žiadny zárez a je pripravený na 5G.